Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OneKey Recovery

Ahoj. Dle minulého dotazu jsem pro tchána zakoupil notebook. Teď k problému.
Dal jsem na něj osmičky, nerozděloval HDD. Až teď jsem si všiml, že má notebook tlačítko OneKey Recovery, takže jsem stáhl software a spustil. Aplikace mi říká "Aktuální systém nepodporuje zálohování". Otázka tedy zní; jak rozdělím HDD s už nainstalovaným systémem a pokud to udělám, bude mi OneKey Recovery fungovat? Jak mám nazvat oddíl, aby mi jej software přijal? Díky moc.

Předmět Autor Datum
notebuk bez systému. vlastní instalace, proto klávesa nefunguje, to je normální.
lední brtník 22.10.2014 19:23
lední brtník
K čemu by tam tu klávesu dávali a prodávali notebook bez OS, kdyby to nešlo nainstalovat? nový
Rainy 22.10.2014 19:24
Rainy
"Aktuální systém nepodporuje zálohování" ty tam žádný systém nemáš, protože jsi žádný neuvedl. Hot… nový
lední brtník 22.10.2014 19:33
lední brtník
Dal jsem na něj osmičky uvedl... tak co s tím tedy? Instaloval jsem všechny ovladače, co byly na se… nový
Rainy 22.10.2014 19:36
Rainy
Pro upřesnění 8.1 (64bit). Tyto ovladače jsou již nainstalovány. Nejde mi ani tak o užití samotného… nový
Rainy 22.10.2014 19:41
Rainy
puvodni nastaveni je predsa prazdny disk. (tak si to kupil) nový
MM.. 23.10.2014 00:47
MM..
Něco konstruktivního by nebylo? Logicky myslím do původního stavu čisté instalace OS a ovladačů ze z… nový
Rainy 23.10.2014 00:52
Rainy
Obnova sa neda spustit z beziaceho windows takze by si musel urobit bootovatelny oddiel s typom pres… nový
MM.. 23.10.2014 01:00
MM..
A to tlacitko sa nema mackat len tak vo Windows, ale zapina sa nim notebook. nový
MM.. 23.10.2014 01:02
MM..
Lenovo jsem již měl, při stisku ve Windows spustí program OneKey recovery a nabídne udělat zálohu, n… nový
Rainy 23.10.2014 02:02
Rainy
Jak ti ma restartovat do prostredi obnovy, ked ziadne prostredi obnovy neexistuje? Prostredi obnovy… nový
MM.. 23.10.2014 11:30
MM..
Ďalší diskový oddiel vytvoríš tak, že pôjdeš do správcu diskov, klikneš pravým na systémový oddiel a… nový
sakraforte 22.10.2014 19:51
sakraforte
http://www.lenovoblog.cz/2012/01/onekey-rescue-and -recovery-70-pisomny.html nový
sakraforte 22.10.2014 19:47
sakraforte
Mám teda jinou verzi, hádám, novější (tu, co mi vyfluslo Lenovo na stránkách). Hned při prvním kliku… nový
Rainy 22.10.2014 19:51
Rainy
Tak sa spýtaj na ich fóre. Mňa by tiež zaujímalo, či sa to tlačítko dá rozchodiť z vlastnoručne nain… nový
sakraforte 22.10.2014 19:56
sakraforte
Pro tento notebook lze OneKey Recovery použít pouze na Win7. Koukal jsem ještě po ovladačích přímo p… nový
Rainy 22.10.2014 20:01
Rainy
Ovládače s tým nemajú nič spoločné. Stisnutím toho tlačítka BIOS notebooku spustí z recovery oddielu… nový
sakraforte 22.10.2014 20:08
sakraforte
Tlačítko nedělá nic. nový
Rainy 22.10.2014 20:37
Rainy
Stisnutím toho tlačítka BIOS notebooku spustí z recovery oddielu obnovu systému, ktorá je tam uložen… nový
sakraforte 22.10.2014 20:38
sakraforte
aha, já ho mystifakoval. nový
lední brtník 22.10.2014 21:24
lední brtník
Pro tento notebook lze OneKey Recovery použít pouze na Win7. Tento má 8mičku a tlačítko mu určite f… nový
sakraforte 22.10.2014 20:36
sakraforte
To je jinej notebook. nový
Rainy 22.10.2014 20:37
Rainy
A čo je na ňom iné ? nový
sakraforte 22.10.2014 20:41
sakraforte
Procesor :-D nový
Rainy 22.10.2014 20:43
Rainy
Rainy, sleduj ma pozorne. Problém sa javí jedine z dôvodu, lebo nemáš vytvorenú recovery partíciu.… nový
nuda 23.10.2014 01:19
nuda
Tlacitko teoreticky fungovat moze a ked funguje pod 7 malo byt aj pod 8, nakolko 8 je prezlecena 7.… nový
fleg 23.10.2014 11:32
fleg
nemozes ju oznacit ako bootovatelnu (active) ptz potom ti nenabootuje Windows. Mal by to byt typ kto… nový
MM.. 23.10.2014 11:37
MM..
Pod pojmom bootovatelna som myslel oznacit pre ten bios, nie pre system. Ale co aj tak nemam rad Len… nový
fleg 23.10.2014 11:43
fleg
no ved "oznacit" sa to da len tak ze vytvori oddiel so spravnym typovym cislom, to sa neda urobit kl… nový
MM.. 23.10.2014 11:50
MM..
Takové zbytečné práce, aby to pak nikdy nepoužil. Čekal jsem něco jednoduššího. Už do toho nevrtám,… nový
Rainy 23.10.2014 11:53
Rainy
Hlavne je dat si do google lenovo create recovery partition a citat si. Najdes napr. watch, nepozera… poslední
MM.. 23.10.2014 11:59
MM..

Dal jsem na něj osmičky

uvedl... tak co s tím tedy? Instaloval jsem všechny ovladače, co byly na serveru Lenova přístupný pro ten model. Všechny. Ani jsem se nedíval jaký. Zkusím tam vrznout ještě toto, jestli to nebylo mezi všemi. Stejně na to ale potřebuju rozdělit disk, je tak?

Jak ti ma restartovat do prostredi obnovy, ked ziadne prostredi obnovy neexistuje? Prostredi obnovy je nejaky bootovatelny system (=OS & software) na nejakom druhom oddieli. Mozes si nejake prostredi naprogramovat :) Alebo vytvorit tm prostredi take jak chce mat lenovo. Bud na to ma lenovo tool (mas si hladat tool na vytvorenie recovery systemu), alebo mas smolu. Sam od seba nejaky upraveny OS na druhy oddiel nenaskace.

P.S> uz si si aspon vytvoril ten oddiel? A hladal si googlom ze jake ma byt typove cislo particie?

Pro tento notebook lze OneKey Recovery použít pouze na Win7. Koukal jsem ještě po ovladačích přímo pro typ notebooku (zvlášť, než když jsem jen instaloval všechny. Tady a tady.
Při instalaci původních ovladačů jsem zvolil ovladače pro Windows 8 x64, proto se mi nestáhly. Tak asi nezbývá, než čekat a doufat.

Rainy, sleduj ma pozorne.

Problém sa javí jedine z dôvodu, lebo nemáš vytvorenú recovery partíciu.

Človeče lidský,, pitomý, ty ani nedúfaš, aké skryté súbory sú uložené na clustroch holého hdd expedované od výrobcu...

Tlacitko teoreticky fungovat moze a ked funguje pod 7 malo byt aj pod 8, nakolko 8 je prezlecena 7.
SKus vytvorit particiu v sprave PC, kde odnimes istu obblast sucasnemu disku cim ti vznikne nove nealokovane miesto. Sw bud ocakava volne nealkovane miesto alebo uz zformatovanu particiu, takze ak to nebude fungovat miesto zformatuj na ntfs a prirad jej pismeno a ukaz sw, ze tam ma ulozit zalohu. Okrem ulozenia zalohy by sw mal particiu oznacit ako bootovatelnu, aby bios mohol z nej zaviest OS.
Pre toto mam rad HP, HP ma dobry predpredajny a popredajny servis a podporu na rozdiel od Lenova, ktore nema akoby nic a dokonca je aj chaos v oznacovani...zrovna vcera som odovzdaval zakaznikovi nb, ktory mal mat podla Lenova dotykovu obrazovku a ma podla vsetkeho prd.

nemozes ju oznacit ako bootovatelnu (active) ptz potom ti nenabootuje Windows. Mal by to byt typ ktory rozpozna BIOS ako recovery, to si ma najst googlom ze co tam chce mat lenovo za typ oddielu resp. jak to rozpoznava. Pravdepodobne tam bude treba zapisat nejaky bootsektor a osekany OS aby bolo co bootovat. Hladat googlom. Je mozne ze to vytvori aj ten lenovo tool sam vsetko ak najde oddiel so spravnym typovym cislom a sformatovanu na spravny filesystem (a spravny vobec nemusi nutne byt NTFS, zavisi od cinana).

no ved "oznacit" sa to da len tak ze vytvori oddiel so spravnym typovym cislom, to sa neda urobit klikanim v sprave diskov vo windows, ale napr. nejaky gparted by to mohol vediet (neskusal som, ja by som to urobil ranishom z dosu :) Ale musi googlit jaky to ma byt oddiel a nejaky tool od lenova ktory by tam potom zapisal to co tam ma byt, mne sa nechce googlit za neho.

Hlavne je dat si do google lenovo create recovery partition a citat si. Najdes napr. watch, nepozeral som.
Vseobecne ak by si mal zalohu recovery systemu na nejakom usb sticku tak ho vies dat na prazdny disk nejak takto: http://support.lenovo.com/us/en/documents/ht076024 uplne dole kroky 1-6, predpokladam ze tak to robi lenovo vo vyrobe/pris servise (vymene disku)

P.S> pozrel som si to video tak tam pouziva nejake DVD takze to tiez nemas :) T.j. ako som uz pisal vyssie samo od seba ten system na ten oddiel nenaskace, potrebujes nejaky material od lenova.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru