Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní a výkonný notebook

Dobrý den,

dnes jsem se byl porozhlédnout po nějakém novém notebooku v prodejnách Datart a Electro Word. Docela mě zaskočilo, že když jsem zkoušel otevřít notebook za 35.000 CZK, tak jsem měl pocit, že se mi v rukách ten display přelomí (dokonce při otevírání ten notebook i vrzal), když jsem zkusil něco napsat, tak se prohýbala klávesnice, stačil menší otřes k tomu, aby se display roztřepal a celkově působil v rukou jako nekvalitní kus slepeného plastu. Tento problém mělo 100 % notebooků ve všech cenových kategoriích. To opravdu nikdo jiný, kromě apple nevyrábí notebooky které jsou alespoň trošku kvalitní? K mé smůle ale Mac OS používat nemůžu.
Poprosil bych vás tedy o nějaké tipy na kvalitní a výkonný notebook. Toto jsou moje požadavky:
Cenové rozpětí: Okolo 30 - 40.000 CZK (když bude např. 42.000, tak nevadí :-) )
Velikost displaye: 13 - 15 palců
Nechci ani nic masivního, ale něco co je přenosné a skladné
Mohl by být i dotykový display, ale není podmínkou.

Za každou odpověď a za každé doporučení mockrát děkuji!

Dám spíše takové obecnější doporučení. Nekupovat v Datartu ani v Electro Worldu, ale v nějakém prověřeném eshopu (nechci dělat reklamu, ale prostě takové ty notoricky známé firmy s širokým výběrem). Ale asi to byla i otázka nějakého "osahání" :-)

Dále doporučuji zaměřit se na "firemní" notebooky, které jsou zpravidla vyvedeny mnohem kvalitněji a mnohdy překvapivě i bez nějakých zvýšených nároků na cenu (což v tomto případě stejně nehraje roli). Osobně bych doporučil výrobce třeba Dell nebo řadu ThinkPad od Lenova, možná i HP Pro book atd.

J, to je jasné. Já jsem to spíš myslel tak, že tam nemá vybírat. Ale on píše, že se byl podívat, takže předpokládám, že prostě přišel do elektra a tak nějak přemýšlel, co by si mohl koupit.

A samozřejmě taky další věc. Možnost vrácení do 14 dnů a u některých prodejců také solidní vyřízení reklamace atd.