Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nového netbooku, výkon Intel HD Graphics (bay trail)

Ahoj. Kupuji si nový notebook/netbook, 11,6 palců.

Dosud jsem měl od května 2011 tady ten http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-11-nvz24mc- cervena/82510/produkt sice černý, ale to je jedno, že. Tehdy stál nějakých 11 500, zhruba.

Teď se mi cenově i parametry zalíbil tento typ: http://www.czc.cz/acer-travelmate-b115-m-p4by-cern a/154605/produkt

Vím, že procesor je o dost výkonnější, grafika snad dle testů také, i když o žádný posun pochopitelně moc nejde.

Spíš mám trochu předsudky, obavy. Jsem na ATI zvyklý a moc nevím, co od této základní integrované grafiky čekat. Dá se očekávat, že její výkon bude opravdu, byť jen o trochu, lepší než u ATI HD 4225? Hraju rád takové ty starověké hry jako GTA San Andreas, Mafie apod. Taky sem tam dám nějaký film ve FULL HD a to ta grafika jakžtakž zvládala (v kombinaci s mnohem slabším procesorem).

Vyplatí se uvažovat o nějaké větší investici třeba do ntb, kde bude ta Intel HD Graphics 4000? http://www.tsbohemia.cz/acer-travelmate-b113-m-533 34g50tkk-nx-v7qec-007-_d182373.html

Těch 5000 už je pro mě docela velký rozdíl. O nějaké klasické hry až tak nejde, spíš o přehrávání HD, streamů z youtube a jiných serverů, některé online hry apod.

Dalo by se říct, že pokud to nebude slabší, než ta ATI, co tam mám teď (a kde jsem třeba klasicky mohl nastavovat parametry AI pro výkon ve 3D aplikacích), tak mi to asi postačí. Nějaké názory, zkušenosti?

Ten notebook je (co se týče výkonu) prakticky takový lepší tablet. Výkon integrované karty je velmi malý, HD Graphics 4000 je na tom několikanásobně lépe. Video (i FHD) to nejspíš zvládne vcelku bez problémů, ale většina i několik let starých her je prakticky nehratelná i na nejnižší nastavení.
Nicméně oproti HD4225 je výkon o dost vyšší.