Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2x Sapphire HD 7770 + Intel 4600 graphics problém

Zdravím , mám 2x Sapphire HD 7770 propojené pres crossfire (deska podporuje) a intel core i5 4690s (s grafickým jádrem intel graphics 4600).
Problém spočívá v tom , že intel pravděpodobně crossfire moc nemusí.Pokuď mám zapojené obe grafické karty tak při zapnutí JAKÉKOLIV HRY dostanu okamžitě freeze celého PC a musím provést tvrdý reset.Občas to dělá i při najetí do windowsu.Nějaké rady jak je donutit spolupracovat?

Deska:GIGABYTE Z87-HD3 , RAM-2X4GB patriot viper extreme 1866mhz , OS-Windows 7, ovladače samozřejmně Catalyst nejnovější(né beta verze) zdroj 600W.
Dle čeho jsme usoudil? No to je docela jednoduché , při odpojení druhé grafické karty hry fungujou :).

Mám speedfan + catalyst ukazuje teploty grafiky.Jinak než ve winu to moc nemá cenu měřit, v biosu mám cpu tak 35°C ... procák při 100% zatížení max nějakých 60°C , grafiky max 55°C.Navíc v teplotách nemůže být problém už jen protože dostanu freeze okamžitě při zapnutí hry, tj. 2x kliknu a bum KO.Myslím, že za 2s se mi to moc nepřehřeje :)

No zkoušel jsem to co jste mi radili(ikdyž stějně všechno bylo nastavené na AUTO) a výsledek byl , že už i při zapnutí windowsu mi PC zamrzl.Tak jsem obnovil zase nastavení biosu na původní a zatím ok, ale myslím , že je to zase jen dočasná záležitost...

Takže , podávám hlášení.Obě grafiky fungují bez problému v každém pcie16x slotu.Teď jsem je přehodil tzn. ta která byla v druhém slotu je v prvním a naopak.Taky jsem "obrátil" crossfire kabel , četl jsme na netu, že to někomu pomohlo ikdyž mi to přijde jako blbost.Zatím vše funguje ale zase mám pocit, že nejpozději do zítra to bude ta samá pohádka.
BTW někdo se ptal na přesný zdroj takže : produkt