Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doma sestaveny pc nejde zapnout

Zdravim,
Konecne jsem dokoupil vsechny komponenty a poprve se pokusil sam doma si slozit pc,podle video navodu se zdalo ze to neni tak tezke tak jsem to zkusil.sestava je nasledujici http://www.czc.cz/548tsu0ugegh3aihtofoftu5a4/sezna m .kdyz zapnu zdroj tak ledka na zakladovce sviti , rozsviti se i klavesnice, ale to je vsechno.poradite co bych mohl mit spatne? Nebo doufam ze neni nebo v pc vadne :-/ pisu z mobilu tak omluvte gramatiku, dekuji

Dobry podvecer tak jsem tu zas.zkusil jsem jak mi tu nekdo poradil zkusit spustit jen zakladovku procesor a ramm a jak to pak myslel zapnout,hadam spojit na okamzit ty 2 piny kam patri zapinaci tlacitko.ucinil jsem tak a nic se nedeje.stale jen sviti dioda na desce.nechal jsem to vsechno v bedne nechce se mi to vyndavat,docela sem si s tim vyhral ikdyz vidim ze to byla asi chyba,vyndam to az v krajnim pripade.psal jsem ze mam ten el. Merak tak kdyby pomohlo ze bych neco nekde zmeril,staci napsat.co mam zkusit prosim dale? :-/

Pokud jste skládací panna neposkvrněná, tak proč jste si to v czc nenechal složit?
Minimální konfigurace a bez dedikované GK. Tiše předpokládám správnou verzi BIOSu a že jste něco nezničil.
Pozn.: Podle nějakého videa se skládačka IBM PC rozhodně neskládá! Žádná lidská činnost se bez základních dovedností a znalostí nedá provozovat. Mimochodem, link na to zábavné video by nebylo? Možná v něm bude odpověď.

Pustil jsem se do toho sam,protoze jsem se to chtel naucit,plno lidi ma za svuj konicek pc,jako i ja,jenze vse co na nem umi je jenom hrat hry.tak proto.na netu jsem taky neco precet jako treba ze nedavat desku na koberec apod. Zkouknul jsem vice videi a vsude rikali ze to tak tezke neni,skladal jsem pomalu podle tohoto.link se mi sem nedari dat,nazev je jak sestavit pc a autor zivecz na youtube.

Četl, nebo aspoň prohlédl manuál základní desky? Jo, podle videa se nic nenaučíte, obzvláště, pokud o tom vůbec nic netušíte a nemáte aspoň příbuzné vzdělání.
Ani vykopat výkop, nebo vyplít záhon, nebo dokonce vyříznout závit není nic jednoduchého.

Pozn.: Fotografie, fotografie, fotografie! Tedy aspoň já na to vůbec nevidím ač se to zdá poněkud podivné.

Mame ale bude to velky problem.jeste se zeptam, uz mam neco v bedne, zkysil sem to zapnout pres tlacitko a delalo to i pred tim, kdyz to zapnu tak vetrak na procaku se dvakrat jakoby chce rozvehnout ale nejde mu to pak se rozbehne na vysoky otacky a asi po 2 sekundach se ustali na nizsi, ma to tak byt nbo je neco spatne

Dobrý večer,
ještě mám nějaké problémy,jako první bych chtěl vyřešit připojení k internetu.Připojení je od O2 přes kabel modem huawei hg622u .z modemu internet funguje už v jednom pc přes kabel a přes wifi taky,co kde musím nastavit aby mi šel v novém pc?díky za rady

vyplnil jsem kolonky podle údajů co jsou v druhém pc,smlouvu nemůžu najít.mají ty údaje být stejné,nebo různé ?po vyplnění nenastala žádá změna,zkusil jsem ještě restartovat pc i router,ten jsem vypojil asi na minutu ze zasuvky,ani to nepomohlo.

A ještě mám jeden problém,už jsem ho tu psal.kdyz zapnu pc,vetrak na procaku se dvakrat jakoby chce rozbehnout ale nejde mu to pak se rozbehne na vysoky otacky a asi po 2 sekundach se ustali na nizsi.nevite cim to je?radu ze si mam koupit jiny tu uz byla,tak nejaka jina?

Zdravím včera už nebyla možnost,tak posílám až teď ,nevím jestli to je,to co jste chtěl,snad jo.
Starý PC :

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\PC>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : vlasak-a02519a3
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E
thernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1C-C0-49-49-A4
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.139
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 26. října 2014 13:41:00
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 27. října 2014 13:41:00

C:\Documents and Settings\PC>

Nový PC:

Microsoft Windows [Verze 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Jenda>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Jenda-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : BC-EE-7B-73-E4-11
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::ed74:e767:2bf2:8bda%11(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.140(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 247262843

dal jsem tam ziskat ip adresu ze serveru dhcp automaticky.dole když dám upřesnit,tak tam je psano protokol dhcp je povolen.zkusil jsem potom ještě vytahnout ze zasuvky router na chvili a pořád nic,napsalo to že nastaveni adapteru ma spatnou konfiguraci ip,neco takovyho.když jsem tam ip napsal ručně tak to nešlo,když dam automaticky tak to taky nejde.

Microsoft Windows [Verze 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Jenda>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Jenda-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : BC-EE-7B-73-E4-11
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::ed74:e767:2bf2:8bda%11(Pre
ferované)
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.139.218(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 247262843
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-1B-DB-22-D3-BC-EE-7B-73-E4-11

Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{9C4409C2-742E-4CF0-85B0-7D51BA17E084}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\Jenda>

router jsem tu už někde psal huawei hg622u.kabel jinej nezkusím,jelikož router je v přízemí,já v patře a kabel jde ve zdech,v létě se dělala po celým baráku nová elektrika tak to vedli s ní.
vím akorát že ping je odezva ale jinak jsem tvůj dotaz nepochopil,kde,nebo jak to zjistím ?

Tak tam napiš jinou IP nebo to IP napiš jinam.
Asi z toho nevíš co a kam zapsat, že? Nic si z toho nedělej, já z Tvýho popisu:

zkusil sem znova tu ip tam napsat ručně

taky nevím, co a kam jsi zapsal.

Zkus používat hlavu! Uvědom si, že na Tvůj monitor nevidíme, křišťálovou věštící kouli nevlastníme, takže pokud chceš, abychom Ti tady radili, musíš vždy napsat kam přesně a co přesně jsi napsal, nebo udělal.
Pokud to sem nechceš psát, budeš si k tomu muset opravdu někoho pozvat.

dobrý večer,tak net mi jede už od včera,zašel jsem do hospody pro místního it specialistu a za minutu neměl co dělat.vlezl do nastaveni routeru,kam ja nekoukal,jelikož jsem nevěěl heslo,on ano,nebyl tu poprvé.problém byl v tom že zdířka lan2 ve které byl kabel zapojen byla přidělena o2 tv.takže stačilo dát do jiné,nebo přenastavit.mohlo mě to napadnout taková blbost,ale když to neděláte denně,tak vás to prostě nenapadne.chci poděkovat těm co se mi snažili pomoct a pomohli mi ten pc vůbec rozjet,už nevím kdo to byl .. vím že to bylo na dlouho,nemohl jsem tu být pořád.ještě jednou díky za čas a ochotu a u některých i velkou trpělivost.instnul jsem všechny ovladače a mou oblíbenou hru wot a zkusil na jaký detaily to rozjedu,zkusil jsem na max a fullhd a pod 50fps nejdu,což jsem nečekal,čekal jsem že to bude o dost horší,takže jsem nad míru spokojen,teď už jen aby pc vydrže a dlouze sloužil.