Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OC genie

zdravím,mám základní desku MSI H97 gaming a procesor Intel core I5 3,20 GHZ 4460,chtel jsem si taktovat přes OC genie,ale i presto ze ji zapnu se procesor nenataktuje,nekde jsem četl že na H97 NEJDE taktovat a na Alza zase že to týpek zkousel a jde mu to tak ja nevim...:-)3-[
jak to teda je? a pokud jde taktovat jak?

1. zásadně se taktí v BIOSu a ne v jakýmsi SW v OS
2. deska s H97 oficiálně přetočení nepodporuje (nato je Z97) i když výrobce to bez souhlasu Intelu u některých desek umožňuje
3. zamčená i5 HR stejně bude tikat tak na hodnotách okolo co umí automaticky turbo, takže si moc stejně nepomůžeš
4. nevím proč se o to snažíš, chybí ti snad výkon? nebo se jen nudíš