Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na paměti RAM? (přidávám paměť)

Zdravím, potřebuji poradit. V počítači jsem měl 2 RAMky DDR2 - 1.Samsung 1GB 400MHz, 2.Kingston 512MB 333MHz.

Dnes jsem vyhrabal další nejmenované RAMky 2x1GB a obě mají 333MHz, tak jsem je hodil do základovky a obě zřejmě jedou. Jen mi někdo říkal, že se ještě v BIOSU nastavuje frekvence pro lepší výkon nebo něco takového.

Vůbec nevím, očem je řeč a byl bych rád kdyby mi někdo poradil, jak ty RAMky kombinovat, co v BIOSU nsatavit a tak. Díky předem za Vaše odpověďi.

Kolikrát píše nedostatek paměti RAM. Potřebuju zvíšit výkon, ale nevím tedy už čím.

Výkon a kapacita je rozdíl. Pokud ti hlásí program nedostatek RAM, potřebuješ zvýšit kapacitu. Používáš podle toho co píšeš 2GB RAM, nejideálnější by bylo, kdyby si veškeré své RAMky zahodil a koupil kit 2x2GB, případně ponechal své nejmenované 2x1GB a dalších 2x1GB dokoupil.

Jakou máš základní desku ? Jaký používáš OS (32/64 bit)? V čem to má jít znát ? Jestli myslíš rozdíl mezi 400 MHz a 333 MHz, tak ten rozdíl ani nepoznáš, je to víceméně nula nula prd. Z toho tvého výběru nejlépe když tam vložíš ty nejmenované 2x1GB RAM do Dual Channelu.
, případně že máš 64bit OS a využiješ více jak 4 GB RAM