
z HDD na SSD
Zdravím...
Jak z názvu napovídá, mám v plánu přejít z HDD na SSD disk
Mám fungl nový noťas Notebook HP Pavilion 17-f051nc a chci do něj hodit - Intel SSD 520 Series 120GB OEM - nějaké info o něm - disk SSD 2.5", SATA 6Gb/s, čtení 550MB/s, zápis 500MB/s, 25nm MLC NAND flash, výška 9.5mm -
od vás bych potřeboval poradit jak nejlépe na to, mám pár dotazu
1. Mám win 8.1 a prý jsou klíče od těhle winu v Biosu (pač nikde jinde ho nemůžu najít, ani papír z Keyem jsem nedostál a nálepka na noťasu taky není)
2. Jak bude vypadat instalace ssd disku ? Je potřeba přeinstalovat nejspíše celý soft včetně winu je to tak?
3. Když tedy nemám ani CD k mému origo winu, jsou na netu někde instalačky kde pak hodím ten svůj Key?
4. Toto je pro mě nejdůležitější bod - Potřebuji abych všechny soubory a programy co mám teď v noťasu zachránil a aby byli na tom SSD disku, je to možné? (pokud ano, budou i nainstalovány s veškerými nastaveními atd)?
Já vám moc děkuji za reakce, pěkný den
A důvod, kromě toho že příjdeš o záruku ?
Výměnou SSD za HDD rozhodně o záruku nepřijde, nejsem teda právnické eso, ale HDD, tak jako RAM se na záruku při výměně nevztahují, ne?
Vztahuje,vše po dobu záruky může měnit jen smluvní servis.
Zaruku samozrejme ma na vse,ale menit si HDD a RAM muze kdokoliv sam ...na tu blbost ze jen servis jsi prisel kde?
Záleží jestli se k tomu dostane aniž by něco poškodil. Třeba můj NTB má kryt disku a RAM na dvou šroubkách, ale byl ještě zevnitř přilepený na takovém plastovém kolíčku, který nebyl vidět. Při prvním odmontování se zlomil a tedy předpokládám že jsem tím přišel o záruku. I když jsem zase nenašel nikde poblíž nápis warranty void if removed nebo něco podobného.
Když tím nijak nepoškodíš sloty, patice, konektory, plasty, warranty seals atd., tak si můžeš měnit, co potřebuješ, do zblbnutí.
Tak to mi připadne stejné,jako stahujte z Uložto Windowsy, crackujte,podvádějte a ve finále si jetě nechte na záruku vysolit peníze. Navádět zákazníky k amatérským zásahům do PC nebo NB není asi košer. No vás asi servisní více náklady netrápí. Ve velké většině spolehlivě poznáte,že to NB někdo lezl.ulámané packy,zapadnuté šroubky otištěné prsty a mohl bych pokračovat.