Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 8 a LPT

Zdravim,
Snazim sa napalit program do MCU ATMEGA88 cez PonyProg ale nechce mi najst LPT port co mam v PC na rozsirujucej PCI karte. Ked som mal este win7 tak som ho pouzival na tlacenie na ihlickovej tlaciarni a nerobilo to problemy.
Neviete ako to nainstalujem ?
Bios mi tu kartu nejak neukazuje, neviem ci predtym mi ju ukazovalo.

1. rozdíl "tlačiareň" a programátor je dost velký
2. PCI karta není ISA
3. z toho logicky vyplývá, že PCI LPT v BIOSu vidět nejde.

Obecně: LPT na PCI kartě potřebuje ovladač pro svůj řadič. Následně se objeví jako LPT2 (většinou), protože LPT1 je alokován řadičem na desce, i když není vyveden ven.

No, zohnal som od kamosa druhu kartu s LPTckom, tam je akysi novy cip a win8 mi to bez problemov detekuje ako LPT1 . Problem ale pretrvava s programom PonyProg, ten mi ho nedetekuje. Neviete co s tym moze byt ??