Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhodnutí pc/Notebook

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, který z těchto 2 notebooků je lepší a který byste doporučili

1.Acer Aspire E15 Midnight Black
http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black- d2143384.htm

2.Acer Aspire V3-772G Black
http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-772g-black-d1488 349.htm

a pak jednu čistě hypotetickou otazku: Jestli by se za 17 000 - 18 000 dal poskládat lepší stolní pc než jsou tyto notebooky.

Děkuju mockrát za rady, ale i kritiku :)
Přeji hezký den :)

Ješte jednou děkuju za odpověď i za to že jste si dal práci s tím návrhem :)

Ještě bych měl 2 otázečky jestli můžu a to jest jak je to přesně s taktováním (nikdy jsem to nedělal tak jestli se to dá zvládnout i tzv. ´neznalcem´ nebo jsem viděl, že některé základovky si to taktujou sami pokud na to maj určitou funkci)
Co přesně potřebuju pc, aby se dali připojit 2 obrazovky (chápu že tam nejspíš musím mít 2 konektory na to ale jestli i jako druhou grafiku nebo tak to netušim :( )

Omlouvám se, že takhle dodatečně otravuju.
Děkuju za vše :)

AMD FX série jsou na taktování téměř stavěné :) Mají odemčený násobič, což je výhoda :)A ano, k některým základním deskám je dodáván software, který je na taktování, nebo je přímo na základovce tzv. OCG button (nebo nějak tak se to píše) a ten, když ho zmáčknete, tak přetaktuje procesor na nejvyšší možnou bezpečnou frekvenci. 2 monitory se dají připojit v dnešní době skoro na jakoukoli grafiku :)

A za návrh neděkujte :D Zatím mě to baví :)

Ješte otázečka :D snad opravdu poslední :)

S těma AMDčkama je to osobní zkušenost (co se spolehlivosti týče atd.)? Kámoš mi furt nutí Intel i když co jsem koukal tak AMD je cena oproti výkonu lepší.S grafickou kartou to samé (AMD vs Nvidia).A ani on sám mi nedokáže říct proč je proti AMD. Takže ze je otázečka spíše ze zvědavosti. :)

Děkuji :)

Tak AMD má momentálně v grafických kartách navrch :) A co se týče procesorů :) U intelu se dají taktovaj jen modely s označením ''K''(Dají se i ostatní modely, ale je to o dost těžší). Sám mám v PC Visheru FX 6300, kterou máš v návrhu :) Má jí i můj spolužák a je s ní spokojenej :) Intel má zase výhodu v tom, že má více vláken :) Což je sice lepší na hry, ale ta cena je někde jinde - tím nechci nadávat na Intel ale nevešel by ses do limitu. AMD je zase lepší třeba na úpravu videí, 3D grafiku a obecně všechny programy, které využívají více jader - třeba Vishera FX63000 jich má 6 :)

Jo no ty ceny u Intelů jsou rapidně vyšší. A je to u těch her hodně poznat? Nebo to je spíš jako parametrově, ale zas takový rozdíl to není.

A hypoteticky, kdybych si koupil právě tento pc muselo by se to taktovat? (co se týče taktování tak jsem uplně b**ý :D )

A opravdu už se omlouvám a slibuji, že toto je poslední otázka :)
Děkuji

Klidně se ptejte :) Od toho tu jste :)

U her to není zas tak poznat (Skoro vůbec) :) U her záleží hodně na grafice :) A tu zas nesmí brzdit procesor, což tenhle nedělá :)

K tomu taktování : Ten procesor má už sám o sobě vysoký takt, a pokud by ste ho chtěl zvýšit, tak na internetu je spoustu článků o tom, jaká je pro tento procesor nejvhodnější frekvence, a pokud nevíte jak taktovat, jukněte na YouTube :) Je tam toho mraky :)

P.S - Blbý není sprosté slovo :) Nemusíte to hvězdičkovat :D