Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do školy

Chtěl bych se zeptat, zda byste neměli nějaké nápady na notebooky do školy. Hlavně aby nevážil 20 tun, měl aspoň 15,6 displej a co nejlepší poměr cena/výkon :)

Samozřejmě čím to bude levnější, tím to bude pro mě lepší :) Děkuji za rady :)

Ze zvědavosti, copak je to za školičku? Něco "softskilového"? Nebo nudu na vyučování budete "zabíjet" instalováním Androidu a objevem Ubuntu?
Pozn.: Nic lepšího než tužku, papír a pero pro výuku ještě nikdo nevymyslel, pokud tedy nechcete mít kebuli zcela vymetenou a neodpovídá tomu zvolený obor.

Je to gymnázium :) Vás asi baví, pořád na někoho nárážet že ? Místo toho, aby jste někomu poradil :) Já když nevím, tak se prostě zeptám. Pak už to vím, a už se neptám :) A to že jsem se zeptal zda jde na počítač hodit Android, a zda jde Ubuntu nainstalovat bez CD, znamená hned, že chci notebook na takové experimenty ? Snad jsem psal na co bude sloužit ! Já Vás prosil o návrh, ne o narážky na mě :)

Já neříkám, že to bez toho nejde. Ale s foťákem to je ZÁSADNĚ pohodlnější, než s tužkou a papírem. ms psal, že nikdo nic lepšího, než tužku nevymyslel. Já říkám, že ano.

Foťák samo kombinuju i s tužkoua papírem/notebookem. Něco je taky potřeba si zapsat. (Byť mám z každé přednášky nahraný i zvuk)

Trochu si protiřečí to přání, aby nevážil 20 tun a měl aspoň 15,6 displej. Osobně jsem do školy používal 11,6 a neměnil bych, větší bych už asi na přenášení nechtěl. Jsou docela levné, ale pochopitelně méně výkonné, no. Ale na běžnou práci a videa to stačí bohatě.

No a pokud trváš na 15,6, tam je výběr obrovský a cenové rozpětí od pár tisíců až směrem třeba k 25 tisícům, u herních NTB.

Poměr cena/výkon je poměrně složité stanovit, spíš si řekni, kolik chceš maximálně investovat, protože každé zvýšení ceny s sebou zpravidla nese vyšší výkon. Pokud jde o 15ky, tam ti na běžné věci budou stačit i stroje za několik tisíc. Pokud jde o hry, to už je jiná (pokud se nebavíme o nějakých starých klasikách).

JJ. Tak to asi není moc co řešit. Je to sice Acer, který nemá moc dobrou pověst, ale v té cenové kategorii je to těmi parametry podle mě přesně to, co je potřeba. Procesor, grafika i ramka jsou v podstatě základem, který se u těchto velikostí používá až do nějakých 16 tisíc. Firemní provedení, takže se dá čekat, že to nebude žádný vyloženě křáp a měl by vydržet dlouho na baterku.

JJ. Já nejsem odborník, jen v posledních dnech taky dost vybírám. Je to Travelmate, firemní, takže to nejspíš nebude křáp jako ty domácí ntb, kde se jde především po parametrech a "výkonu". Ale nevím. Někomu ta velikost může připadat malá, na to pozor. Přece jen oproti 15ce je to dost rozdíl. Ale pro mě osobně na zapisování ideální, a vlastně jsem 11ku používal jako všestranný NTB, na koleji, včetně nějakých starých her. Mám tento z r. 2011, černý http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-11-nvz24mc- cervena/82510/produkt Ten Acer výkonem překoná i jeho současného nástupce.

Nevím. Moc tomu nerozumím a "Lolko" ani neznám, ale co jsem se tak díval na jeho požadavky, tak možná ani ne.
Já jsem na tom ThinkPadu, jehož grafický výkon by měl být slabší, ale ne zas tak o moc, utáhl možná tak Mafii I, GTA San andreas, nějaká starší NHLka i 09 na nízké detaily, Trackmania apod. Prostě takové starší věci.

To je fajn. Ale je to úhlopříčkou dost rozdíl, tak si to nejdřív někde obhlédni, i když jsem rád, že tě 11,6 palců zaujalo. Já jsem nelitoval ani minutu, předtím jsem přenášel 15ku. Ale je jasné, že u nějakého pravidelného sezení v kanceláři by mi větší nevadila. Jinak na přenášení a na gauč ideál. :-)

Pokud chceš něco lehkého, nenapadl tě tablet? Na videa je super, poznámky si tam taky napíšeš a klavesnici si k tomu taky můžeš koupit... Já jsem původně měl 15,6 ntb o školy, ale strašně se pronesl, tak jsem si koupil iPad a jsem spokojen ;)