Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku.

Dobrý den,
rád bych se zeptal na váš názor ohledně tohoto nootebooku.

http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-edi tion-d2168134.htm

Pokud někdo máte náké zkušenosti s ním? Případně zkušenějších lidí jestli je to výhodná koupě za ty peníze vs jeho finální výsledek. Lepší vyváženost s grafikou procákem a penězmi jsem nenašel. Pouze levnější o dost horší verze. Rád bych aby notas vydržel na delší dobu a případně i nové hry. Předem díky za vaše názory a rady. Případně pokud máte lepší volbu za lepší peníze rád si poslechnu.

Acera Aspire jsem měl. Už NIKDY. Vybavení HW asi dobré,ovšem mechanicky je to křáp. Po ani ne dlouhé době se užvýká kabeláž při zavírání otvírání. Nová stojí pakatel - asi 1100.-
Větráček časem hlučí jako vysavač a podobně.

Tak jsi nám to nandal.ale kde je jádro pudla. Téměř všichni ti řekli že Asus je šunt,tak to musíš přežít.To sám nepoznáš podle konfigurací HW a podle financí, co si koupit? NB je vždy jen náhražka,tak neblázni a neinvestuj 30k jako jiní šílenci.

- Vyrobce je opravdu nekvalitni
- Ale I5 H doprovazeny s GTX 860M je docela vykoné na Notebook.
- Ale do takove cenové kategorie dodavat HDD s 5400RPM!!! je opravdu k pousmati.
Zmen vyrobce, zbytek je slusny.

8GB Cache pro zrychlení běhu OS
- K tomu se vyjadrovat tké nema cenu.
- Nekde jiz dokonce psaly PC S 4Gb RAM DDR5!!! , ale nejsem si jisty ci na Alza

Děkuji za jediné opravdové info.
- Výrobce acer si škrtám dají se mezi dobré výrobce zařadit ntb lenovo? Byla to má druhá volba.
- Procák s grafikou jsem si chválil. V tom je největší problém pokud jsem našel i třeba i7 HQ, RAM 8gb HDD 7,2 tak překvápko grafika GeForce GT 840 což je vzhledem ke zbytku velmi slabé a to se pohybují ve stejné cenové relaci 22k. Takže najít nák rozumně vyvážený ntb není sranda.
- 8GB Cache pro zrychlení běhu OS jinak řečeno pro OS moc málo aby to mělo náký efekt takže to nakonec jen zbytečně zvýší cenu ntb?
Díky moc za info.

Já už to (díkybohu) tak rok neviděl.
Poslední, co mi prošel po rukama má dva týdny po záruce slepené panty lepidlem, protože se to rozpadlo a drželo jenom na drátech. Používané to bylo z 99% doma a nebylo to nošeno. Topí to jak kráva - vážně, nic takového jsem nikde jinde neviděl.

A dát u notebooku výfuk chlazení na pravo může taky jenom dement. Stejně, jako USB (fakt si rukou o tu flešku nebudu zachytávat).

Ale můžeme si tady srovnávat, kdo jich viděl víc a kdy naposledy. V tom jsi zřejmě lepší.

- Jestli dobre rozumím rídís se jen jedním osobním sklamáním?
- O jaky typ notebooku co más jde presnē?
- Strategii chlazení napravo, pouzívá více vyrobcu, muzes jím klidnē napsat ze jsou to "dementi" ze ty más lepsí resení....

Neřídím se jedním osobním zklamáním. Uznávám, těch notebooků jsem viděl řádově jednotky. Všechny byly "nic moc", ale tohle je největší perla.

Na tomhle šitu jsem "nahrál" a napracoval několik desítek hodin a bohatě mi to stačilo.

MSI notebooky jsme měli taky ve škole. Kvalitní tělo notebooku a dobré chlazení si představuji rozhodně jinak.

Já ten notebook díkybohu nemám. Má ho kamarád, který mi ho nabízel. Půjčoval jsem si to na zkoušku asi na dva týdny a zůstal raději u svého prastarého ThinkPadu.

Přesný typ nevím. 15", rok cca 2010, původní cena cca 20k. Až kamaráda uvidím, zeptám se ho. Má ho otevřený slepený na stole.

Hlavně, například chlazení vpravo není "selhání jednohu kusu", ale naprosto nesmyslné a dementní řešení, obzvláště u "herního" notebooku, kde se očekává velká zátěž.

Zaměřuji se spíš na pracovní notebooky, který ty asi nepotřebuješ. O herních noteboocích tak nemám moc přehled.

Co jsem koukal, pak http://www.czc.cz/asus-g551jk-cn101h-cerna/161215/ produkt vypadá dobře. Má horší grafiku, ale nemusel by se rozpadnout a mohl by se i chladit.
Vzhledem k tomu, že jsem ten notebook v ruce nikdy neměl, těžko ho doporučovat.

Jen jsem chtěl upozornit na to, že co jsem viděl u MSI, to bylo neskutečně fórové a mělo to blbě vymyšlené chlazení.

- Nevidim duvod, proc by to CPU i5-4200H nebylo dostatecne silné, rychlé na GTX840.
KLADY
- Velmi kvalitni matny displej Full HD LED
- Graficka karta GTX840
- Klavesnice SteelSeries
- Bluetooth 4.0

Zapory
- Vaha
- Baterie dle mého nazoru nevydrzi dlouhou bez pripojeni (pri hrani samozrejme)

Ještě otázečka ohledně čistě jen porovnání.
První verze - I5 4,2H + Geforce gtx 860.
Druhá verze - AMD Quad-Core A10-5750M + Radeon R9-M290X.
Cenová relace je podobná. Procák lepší u jedničky grafárna u dvojky. Takže čistě jen jestli slabší procák u dvojky bude stačit grafárně. Nebo si budou víc rozumět komponenty v jedničce. Snad jsem se vyjádřil dostečně dobře. Díky za názory.