Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění OS z druhého HDD

Dobrý den
Mám dva HDD a na obou je OS a já bych potřeboval, aby OS zůstal jenom na jednom a nevím za boha jak se toho druhého OS zbavit. Formát HDD nelze, protože je na něm OS, nabootovat instalační dvd s OS jsem taky zkoušel, ale nevypadla tam na mě možnost formatu disku, googlil jsem chvilku, ale nic kloudného jsem nenašel, tak jestli někdo má nějaký nápad nebo dokonce ví jak toho docílit tak budu jenom rád. Děkuji Moc :)

Ako prvy krok, odpoj (pri vypnutom PC) ten druhy HDD (ktory chces formatovat), staci datovy kabel.

Vyskusaj, ci s jednym HDD system nabootuje a je plne funkcny (dolezite).

Ked ano, tak pripoj druhy HDD naspet a odpoj prvy HDD (ostry).
Nabootuj z instalacneho DVD, spust instalaciu, v dalsom kroku zrus vsetky oddiely na disku a instalaciu prerus.

Vypni PC, pripoj oba HDD. Pri zapnuti vlez do BIOSu a uprav poradie bootovania (ako prvy disk zo systemom).
Po nabehnuti OS, v "Sprave diskov" ten druhy, teraz prazdny (nealokovane miesto) rozdel (ked je treba), alebo vytvor oddiel(y) a zformatuj.

P.S. predpokladam, ze na druhom disku nemas data na zachranu, ked si ho chcel zformatovat (inak napred zalohuj).