Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows - prechod na zimný čas

Situácia u zákazníka:
Windows XP Prof. nepripojený do internetu, pravdepodobne nesynchronizovaný so žiadnym serverom v lokálnej sieti...
Zmení si Windows sám automaticky čas v nedeľu 26.10.2014 ???
Mám požiadavku, aby som zmenil čas už zajtra ručne v sobotu, (komu by sa chcelo v nedeľu...), ale mám divnú predtuchu, že v nedeľu to bude zase inak..
Máte skúsenosti?

Joxy 24.10.2014 17:41
Joxy
Áno, dík ja mám u seba Win7 - toto nie je problém - pochopiteľne..., problém je, že nemám k dispozíc…
pme 24.10.2014 17:44
pme
Musí, ja už XP nepoužívam. Skús hľadať v Nastaveniach času či to tam nebude.
Joxy 24.10.2014 17:45
Joxy
si pamatam ze toto mi hlasila uz win98 - proste vyskocilo okno ze cas bol posunuty kvoli prechodu na…
shiro 24.10.2014 18:01
shiro
Mně to tak na ntb dělá i bez internetu. WXP Pro SP2 :) poslední
Mayhem 24.10.2014 19:41
Mayhem
Hezký podvečer, XP od SP2 přepíná automaticky. Nižší verze nevím určitĕ, ale asi taky.
FeRi22 24.10.2014 17:42
FeRi22
Už W98 to uměly i bez připojení k netu. Jedinej rozdíl je v tom, že W98 se zeptají a musíš to potvrd…
jirka44 24.10.2014 17:43
jirka44
Jirko, cením si Tvoju odpoveď, ale ja sa bavím o WIN XP...
pme 24.10.2014 17:46
pme
Změnit čas ručně a zakázat automatickou změnu snad jde: automaticky-letni-cas
karel 24.10.2014 17:50
karel
Asi takto: Na to opravdu není nutno lézt do registru. Vypíná se to v ovládacím panelu data a času…
pme 24.10.2014 17:55
pme
Som rád že si problém vyriešil ;-)
Joxy 24.10.2014 17:57
Joxy
Vyriešim ho až zajtra - nechaj sa prekvapiť... :-)
pme 24.10.2014 18:02
pme
aby som zmenil čas už zajtra ručne v sobotu, (komu by sa chcelo v nedeľu...) Ked zmenis cas v sobot…
Jufo 24.10.2014 18:10
Jufo
Čas si samy přehazují i Win ME... Připojené sice do netu, ale tam není synchronizace času. V XP se t…
Dale Cooper 24.10.2014 19:39
Dale Cooper

Nevie - nemôže - nesmie... Nerieš, proste prišla požiadavka... Náš zákazník - náš pán, on to platí, musíš mu vyhovieť... Jedná sa o 5 ks videoserverov...
Ja ho akurát môžem upozorniť, že Win to má "ošetrené", prípadne (ak je to možné) vo Win zakázať posun času pri prechode na zimný/letný čas...
Dá sa to zakázať?

aby som zmenil čas už zajtra ručne v sobotu, (komu by sa chcelo v nedeľu...)

Ked zmenis cas v sobotu o hodinu (a system neni synchronizovany), tak Windows Ti to v nedelu zmeni o dalsiu hodinu. (ked nemas zakazanu zmenu v databazy Registry).