Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC

Krásný dobrý sobotní den,
omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale mám takový problém.
Včera jsme koupili počítač (Lenovo H535), kupovali jsme ho na doporučení. K němu jsme rovnou vzali i monitor (Samsung), u kterého nám bylo řečeno, že k sobě půjdou.
Po zapojení všech kabelů a všeho kolem, jsme počítač zapnuli. Nejdříve se na monitoru objevilo logo "LENOVO" a poté prostě černý monitor. Když jsem procházela internet, našla jsem, že je potřeba udělat určité změny v systému BIOS, což jsem podle návodu provedla. Nyní, když PC zapnu, monitor nereaguje vůbec. :( A já vůbec nevím, co dělat.
Kabely jsou určitě zapojeny správně - jiné možnosti zapojení nejsou. :)
Podle všech těch příruček a papíru by v PC měl Windows 8 už být, ale bylo k PC připojeno CD, které jsem samozřejmě také použila, ale bez výsledku. :(
Moc Vás prosím o pomoc... V počítačích se vůbec nevyznám a tak dělám všechno na doporučení a na rady.
Moc všem děkuji za čas a přeji krásně prožitý víkend.
Předem díky za odpovědi!

No jo no ... už se stalo ... a hlavně na každých stránkách píšou, jak to nic složitýho není. Ale teď jsem zjistila, že problém možná nebude v PC, ale v monitoru, protože se nemůžu dostat ani do menu. :( Ach jo .... že já bl.ka jsem s tím vůbec začala :(

Nejdříve se na monitoru objevilo logo "LENOVO" a poté prostě černý monitor. Když jsem procházela internet, našla jsem, že je potřeba udělat určité změny v systému BIOS, což jsem podle návodu provedla.
bylo k PC připojeno CD, které jsem samozřejmě také použila, ale bez výsledku.

Měnit BIOS na černém monitoru?Jak jsi to dokázala?A to CD(tedy W8 jsou na DVD) jsi spustila tedy jak?
Dle předchozí rady-reset BIOSu.

No - ono jak se tam objevilo to logo, tak jsem někde přečetla, že mám stisknout f1 - no tak jsem to udělala a fungovalo to. A potom jsem postupovala podle toho, jak tam bylo napsáno, až jsem se dopracovala do toho momentu, že mi monitor neukazuje ani to logo. :(
A DVD :) pouze vložila. Myslela jsem si, že tam třeba musí být k tomu, aby to ten Win8 našlo (jestli vůbec na tom CD je) :(
A děkuji za radu - vyzkouším :)

Na té černé obrazovce je vidět nahoře alespoň kurzor- bílá čárka?
Takže monitor asi jde,když se dostaneš do BIOSu,ale pak se nespustí Windowsy.S tím DVD máš pravdu,pokud je bootovací instalační a je zapnutý autorun,mělo by se spustit samo a něco na monitoru ukázat.Ještě zkus všechny čudlíky na monitoru,třeba se musím přepnout režim zobrazování(DVI,HDMI nebo VGA),podle toho jak ho máš připojený.Manuál monitoru máš?
A ten BIOS jsi resetovala?

No v tuhle chvíly na monitoru, když ho zapnu, vidím svrchu nápis analogo, párkrát monitor problikne a vypne se. Nejde nic stisknout, nic jiného se mi neobjeví (už ani to logo). A přitom jsem na monitor ani nesáhla... Akorát jediný, co můžu změnit je, že se mi objeví HDMI a můžu si vybrat mezi PC a AV. Ale ani po jednom se stejně monitor úplně nezapne.
Manuál na monitor je takový provizorní - jakože nemám. Je to jeden list a tam jsou popsány čudlíky, které, když já stisknu, stejně v tuhle chvíli nefungují. Je k tomu monitoru DVD, ale já mám telefon a tablet, takže ho přehrát nikde nemůžu. A DVD k TV jsme se dávno zbavili. :(
Zkouším resetovat ten BIOS, ale tak nějak pomalu... abych tam zas ještě něco nepopletla. :(
Jinak Ti hrozně moc děkuji za čas... :)

RESET BIOSu: odpojíš hlavní napájecí kabel,otevřeš skříň a najdeš plochou knoflíkovou baterii,asi jako dvoukoruna.Neboj,jiná tam není.Tu vydloubneš na pár minut ven a pak vrátíš.Pokud jsou vedle 3 drátky s nastrčenou propojkou,můžeš tu propojku nastrčit na tu vedlejší dvojici a hned vrátit.Pak nemusíš baterku ani vyndavat.Vše zavřeš,připojíš kabel a zapneš,přitom mačkej F1,jestli už se zase dostaneš do BIOSu.
Jo a když už budeš ve skříni,koukni,zda je dobře zacvaknutá grafická karta ve slotu.

Moje návrhy :

1 - nanašla si někde v biosu volbu Init Display First ? Pokud ano, je tam vedle napsáno PCI ?

2 - Pokud by si chtěla nainstalovat Win 8 z DVD, musíš si nastavit pořadí BOOTOVÁNÍ tak, aby byla CD/DVD mechanika na prvním místě :-) To najdeš buď při nabíhání počítače v boot menu, a nebo v BIOSU pod nápise BOOT priority nebo nějak tak.

1) Takovou možnost jsem tam viděla 100%, ale nesahala jsem na ni, takže ani nevím, jaká tam teď je volba. To co tam bylo, tam zůstalo.
2) Ano - to jsem také viděla, to si pamatuji, ale já jsem tam měla jen 2 možnosti a mezi nimi rozhodně nebylo CD/DVD ani nic takového... V tom manuálu to bylo také tak, jak popisuješ, ale když jsem to otevřela - měla jsem možnost vybrat si pouze ze 2 možností :( Nechala jsem tam tu, co tam byla!