Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor vybrat?

Zdravím. Rozhoduji se mezi dvěma monitory.

1. http://www.czc.cz/dell-s2415h-led-monitor-24/16213 2/produkt?q-c-0-sticker=sNEWS&q-category-id=59ut0i r02oif7b6j8lbbftr5i8
2. http://www.czc.cz/dell-s2715h-led-monitor-27/16213 3/produkt?q-c-0-sticker=sNEWS&q-category-id=59ut0i r02oif7b6j8lbbftr5i8

Oba jsou velmi podobné. Ale zajímá mne hlavně toto. Jde o 1080p monitory. A docela často se lidé přou, zda není 27 palců na 1080p moc veliké. Jde o rozteč pixelů, která je pochopitelně větší. Tak mě zajímají vaše názory. Od monitoru sedím cca. metr a při hraní metr a půl. Co myslíte, budu vnímat nějaké nedokonalosti obrazu? Nebo bych měl raději tedy sáhnout po té 24 palců verzi? Zase si říkám, když vezmu třeba TV 1080p 32 palců a sednu od toho metr, tak prostě nevidím žádné problémy, tak bych raději tu 27 no :/. Prosím nepište jiné monitory, rozhoduju se pouze mezi těmito dvěma i když jde vlastně o totéž akorát v menším či větším :). A jinak co si myslíte o těchto monitorech? Četl jsem recenzi na PC monitors, ale tam recenzovali pouze 24 verzi a dali jí 85%, což je na to, jak jsou přísní, docela vysoké hodnocení. Předem děkuji :).

Já mám 1440p na 27' a známej má 1080p taktéž na 27'. Rozdíl znatelnej, na 27' je 1080p málo. A kdo říká že ne, tak to nikdy neporovnával.

edit: ještě dodám, co mám já, kdyby došlo na rozhodování o 1440p. Krásnej obraz, pivot používám víc, než bych kdy před tím, než jsem ho měl myslel, super software monitoru - nejen nastavení módů (což třeba na hry herní je pecka) a podsvícení, kontrastu atd, ale i Easy Arrange, se kterým si můžeš nastavit kam se ti budou uchycovat okna. Jak už jsem tu kdesi psal, kdybych ho omylem robil, koupím ho znovu.

No já nemám s čím porovnat, tak mně to snad tak vadit nebude. Jinak ale chápu, že 1440p je prostě lepší než 1080p na stejné zobrazované ploše, ale také mi jde o vzhled a ostatní monitory se mi ani nelíbí, takže mi stačí těch 1080p a za rok za dva přesedlám rovnou na 4K.

Já si myslím. Ono pokud na to nekoukáš fakt z necelýho metru tak je to ok tak či tak, já to kupoval spíš z rozežranosti. Pravda ale je, že to za to stojí. Hlavně, ať je to IPS panel a kvalitnější monitor. Doporučím u CZC jsem se domlouval, že mi monitor na pobočce zapnou a pokud na něm bude mrtvý pixel, kupovat jej nebudu. Vyhověli mi (pobočka ani nebyla jejich, pouze partner - Prostějov). Lepší, než zápasit do konce věků s mrtvým pixelem, pořád to vábí oko.

No to věřím. Já určitě ten monitor koupím u CZC, ale bohužel bych si musel slušně zajet aby mi ukázali zda vše funguje jak má, ale při nejhroším to prostě reklamuji. Jinak GK mám MSI GTX 970, ale snad všechny monitory 1440p, co jsem viděl, se mi prostě nelíbili :D. Mně se u těchto dellů líbí hrozně ten tenkej rámeček, a jelikož nejspíš časem budu chtít eyefinity, tak se mi to jeví jako dobrá volba.

Tak jak jsi chtěl píšu. S monitorem jsem velmi spokojen. V podstatě zatím žádné problémy, vše jede jak má. Barvy skvělé, filmy vypadají vážně výborně a hry taky. Problém s odlesky žádný. Někdo tvrdí, že 1080p na 27'' je málo. Mně teda nepřijde. Vše je ostré, i text je naprosto čitelný a ostrý. Jak jsem psal, já jsem víc než spokojený a monitor můžu doporučit. 10 z 10 :).