Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starší PC modrá smrt

Dobrý den,

děti mají v pokoji starší pc.

Z ničeho nic při spuštění začnou přes monitor lítat pruhy a písmo je k nepřečtení.
V okamžiku načítání windows vyhodí pc následující chybu.
XV8Y

Je nějaké řešení opravy?

Disk sa kontroluje utilitou od vyrobcu disku, da sa vytvorit aj bootovacie cd, ramka memtestom, opat sa vytvorit bootovacie cd. Ak si vsak spravis bootovaciu flashku z Hiren`s ISO tak to budes mat vsetko v jednom (niekolko druhov memtestov a vsetky diagnosticke nastroje na vsetky druhy diskov).
Ale to uz sa bavime o urovni servisu, radsej by som to asi zveril niekomu kto sa tomu venuhje profesionalne.

To bylo jako první co jsem dělal. Vyčistil jsem vše od prachu a hned se i díval po kondíkách. Zdají se být v pořádku. Žádný nafouknutý jsem nenašel.
Nicméně ti děkuji za rady. Snad testy řeknou víc.
Shodou okolností při vytvoření botovací flasky s Hiren's Boot CD se pc spustilo :D