Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlnění obrazu ?!

Dobrý den,mám velký problém.Doteď jsem měl slabý PC , tak jsem si koupil komplet nový (i monitor,myš atd.). Koupil jsem ho ofc na hry. Tady nastává problém. Při hraní her se mi na monitoru objevují takové průhledné čáry,ale jen na chvíli,hlavně když u her hýbu kamerou,jezdí to po celém monitoru a je to strašně otravné (fakt nevím jak to pojmenovat,prostě takové jak kdyby vlnění obrazu). Na starém PC to nedělalo,vidím to poprvé. Tak se chci zeptat,může být chyba u PC/Monitoru,nebo kde , nebo je něco špatně a reklamace ? Popř. dá se tomu nějak předejít ? Kamarád mi říkal,že musím něco zapnout u her v nastavení,ale to je trochu blbost ne ? Díky předem všem za rady ...

PC sestava:WIN7 64bit, MSI r9 270x hawk,AMD Vishera FX-6300,8 GB RAM,klasický 600W zdroj a intel základovka. Co se týče monitoru tak Philips full HD 60Hz,5Ms odezva. Díky,fakt se s tím moc nedá hrát

Tak jsem udělal podle kámoše a zapl v nastavení her tu věc "V-sync" , vlnění zmizlo,ale je to moc náročné pro tu hru , když to mám zaplé, jede mi hra na 30 FPS a když vyplé,tak okolo 50-60 ... nejde to vlnění nějak zrušit i bez toho V-sync ?