Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nejde zapnout

Zdravím, cca před týdnem jsem si do svého PC koupil nový zdroj a cpu, vše až doteď bez problému.

Nyní jsem ovšem zkoušel poprvé renderovat kratší video a počítač se zničeho nic vypnul. Bedna byla celkem horká, hlavně v okolí procesoru. Nejde mi do hlavy proč by se přehříval, chlazení mám dobré a ustálo i náročné hry.

Teď tady stojí a nejde zapnout, zchladil jsem ho už externím větrákem a stále nic. Jen vždy po takových 10ti minutách když zmáčknu power, tak se jakoby zapíná, rozsvítí se diody, roztočí větráky, ale za zlomek sekundy je zase mrtvý.

Sundával jsem i chladič z cpu abych se podíval zda není uškvařený, ale byl ledový.

Když nejde zapnout, tipoval bych zdroj. Mohl být vadnej už z výroby a dávat větší napětí, což by ukazovalo na přehřátý DC měniče v okolí procesoru. Máš-li ještě starej zdroj, zkus ho zapojit.
Co to bylo za CPU a co je ten novej zdroj zač?

Zdravím, tak jsem zde zpět s novou základní deskou (tou doporučenou). Počítač už se spustí, ale bohužel nic jiného nedělá. Jen větráky běží na podle zvuku maximum a svítí ledky. Monitor hlásí no input, klávesnice ani myš nesvítí.