Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rámeček místo CD/DVD mechaniky pro HP Probook 450G1

Zdravím všechny,

prosím o velikou radu. Vlastním notebook HP Probook 450 G1 a rozhodl jsem se, že si tento notebook osadím SSD diskem. Koupil jsem si tedy SSD disk (Intel SSD 530 - 120GB) a dal ho na místo původního HDD. Pro HDD jsem koupil rámeček místo mechaniky konkrétně Evolveo DF095. Nainstaloval jsem windowsy 8.1 na SSD disk (bez druhého osazeného disku) a potom jsem tam vložil ten druhý. V tu chvíli mi počítač zamrzl na načítací stránce Windows (černé pozadí, uprostřed logo windows 8 a pod tím, indikátor načítání). Cca po 10 minutách se počítač přepl do režimu spánku. Zkoušel jsem rámeček v dalších 2 NTB - konkrétně HP Probook 4530s a Acer Extensa 5235 - v obou disk i s rámečkem fungoval i po 5 restartováních jmenovaných nb. Zakoupil jsem tedy s podezřením nekompatibility rámečku s HP Probook 450 G1 rámeček SilverStone Treasure TS08. Opakovalo se to samé jako s rámečkem Evolveo. Máte někdo s tímto problémem zkušenosti? Nebo nevíte, který rámeček by mohl být s NB kompatibilní? Popřípadě, co by mohlo pomoci při zprovoznění?
Předem díky všem za odpovědi.
PS: provedl jsem i aktualizaci BIOS základní desky

ale, ale, rámeček je mechanická záležitost, není tam žádna mechanika, zda pripojím k portu SATA DVD mechaniku nebo hard disk je zhola jedno

problém bude v BIOS-u nebo v tom že existují v jednom systému současne 2 kusy Windows 8

W8 neznám, nechci znát, jak se chovají v techto situácích netuším, tazatel nepiše nic o obsahu disku ale pravdepodobne je nem púvodní obsah, tedy nainstalovaný W8

jak se chová system když mu do rámečku dá jiný disk, disk na kterém není žádny Windows, jenom data, nevíme

... :puff:

Druhý disk ja naprosto čistý, zformátovaný ve druhém PC. Žádný Windows na něm není. Co se týká BIOSU - HP Probook 450 G1 má UEFI BIOS a nevím co by se v něm mělo nastavit, aby to fungovalo správně (nemám s ním moc velké zkušenosti). Co se týká bootování: na první místě notebook hard drive a na druhém, jak tady psal kolega Optical ... (teď nevím jak je to přesně napsáno). Mód bootování nastaven na Legacy.
V rámečku nefunguje ani jiný disk (resp. počítač dělá s jiným diskem to samé). A ještě jsem zapomněl dodat, že optická mechanika normálně funguje, pokud jí tam mám připojenou.
Někdo nějaké další návrhy, nápady, či zkušenosti s tímhle problémem?

Tento notebook mám. Místo původního disku mám 120GB SSD Samsung 840 EVO a původní 1TB disk v rámečku Silverstone Treasure TS08. Vše funguje, v BIOSu jsem nic nastavovat nemusel.

Pro začátek bych doporučil:
-aktualizovat firmware v SSD
-aktualizovat BIOS v ntb
-vyzkoušet, zda kombinace SSD + disk dělá to samé i na jiné základní desce, např. ve stolním PC