Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook k vánocům,pomoc s výběrem

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli tento notebook HP http://www.czc.cz/hp-15-r008nc-cervena/156042/prod ukt je dostačujíci pro mého otce. Nehraje žádné hry jen občas v prohlížeči poker a surfuje na internetu,občas se podívá na nějaký film. Jde mi o to jestli notebook nebude moc hlučný nebo pomalý a při otevírání nebude nějaká dlouhá časová prodleva.
Jsem teprve studentka tak že moc peněz nazbyt nemám. Tento bych mu ráda koupila k Vánocům.
Je ten notebook dostačující pro jeho potřebu ?

děkuji za odpověď

Bazarovej a ještě k tomu předváděcí jako dárek?
Jinak ,co se týká mých výhrad k předešlému modelu, zřejmě sis to špatně vyložila. To že já nechci W8 nebo lesklý displej přeci neznamená, že si to myslí každej. Chtěl jsem ti jenom jemně naznačit, že nejspíš netušíš, co je pro tvého tátu důležité a co ne.

Tak aby všichni věděli, oč jde, pak případ prvý: http://pc.poradna.net/q/view/1319187-box-na-extern i-hdd-3-5?, kdy hošánek vysokoškoláček je líný jak muňka a není schopen si vyfiltrovat na e-shopu patřičné výrobky a případ druhý, kdy tentýž hošánek vysokoškoláček na vysoké školce s honosným názvem: Vysoké učení technické v Brně samozřejmě "zdravě sebevědomě" poučuje jak se tvoří sestava na platformě IBM PC: http://pc.poradna.net/q/view/1319409-cpu-pro-pc-do -15000?.
Ani chudák "Admin" opravdu nemůže za to, že Bruselem prosazovaná tzv. "vzdělanostní společnost" vede k tomu, že akademické vzdělání oproti době před třiceti lety pokleslo pod úroveň kladenou na žáky tehdejších dvouletých učebních oborů, tj na "vejšku" dnes přijímají i jedince na hraně klinické debility.

Nevím, zda notebook je vhodný dárek z hlediska očí a najmě krční páteře. Navíc to obvykle končí připojením normálních periferií - klávesnice, myši a nakonec monitoru.
Osobně bych šel cestou levné mITX desky buď na patici 1150, nebo AM1 a malé škatule. Jako monitor lze použít třeba "placatou" televizi s HDMI vstupem, ale zde pozor, musí se dát u toho HDMI vypnout převzorkování obrazu.

Hodně obskurní a neergonometrické. Jejich pracovní notebooky jsou řady Travelmate. Potíž je, že jednak nejvíce prodávané byly a jsou ty nejlevnější a nejporuchovější řady a ve spojení s jejich naprosto tragickým servisem si "úspěšně" (modrá vodička) vybudovali nevalnou pověst jako značka.
Notebook považuji jako velké omezení a pouze pokud je opravdu nutné zabezpečit mobilitu, čímž nemám na mysli přenesení sestavy z jedné místnosti do druhé jednou za uherský rok.

proč budu kupovat toto když už mám v obýváku tohle:

CPU: AMD Vishera FX-8350
Chlazení CPU: Cooler Master Hyper 212+ EVO
Operační Paměti: Corsair Vengeance Pro Red 8GB (2x4GB) DDR3 1600
Základní deska: GIGABYTE GA-990FXA-UD3 - AMD 990FX
Grafická karta: Sapphire R9 280X TOXIC 3GB GDDR5
SSD: Intel SSD 530 (7mm) - 240GB
HDD: WD Caviar Blue EX - 1TB
Mechanika: Lite-On iHAS124
Zdroj: Seasonic SS-660XP2 F3 Platinum
Windows: Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM
Skříň: CoolerMaster HAF 932 Advanced

Nepochopila, no to nic, to u dnešních studentů se dá přehlédnout. Když už se chlubíte, ty komponenty vybíral kdo? Zvláště ty patrové paměti s napětím mimo specifikace JEDEC. Ošklivou skříň a hnusnou ZD od Gigabyte a opravdu ne moc povedený chladič CPU bych i přehlédl.

Oni ale staříčci fakt chtějí notesy. Nevymluvíš jim je, že je malá sestava ve všech ohledech lepší, nechápou (či nechcou). Přenášet krám nebudou, ale musejí být "in". Před lety jsem toto dilema řešil u své stoleté maminy - nakonec to dopadlo tak, že jsem jí koupil sedmnáctlu Aušusa za nějakých patnáct fíků. Notes za celou dobu neopustil své místečko na stole, je k němu připojéná myš a 2.1 bedýnky. Jak pravím, strýčkům a tetičkám notes nevymluvíš...

Tak to jsem zatím měl štěstí, asi jde o vliv mladých "zdravě" sebevědomých frikulínků v okolí. Já tuto módu nechápu, osobně si nedovedu představit dlouhodobé používání notebooku na stole. To bych musel po nějaké době do nemocnice s krční páteří.