Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samsung galaxy s3 neo versus sony

ahoj, poradíte mi prosím? Chtěl bych si koupit nový telefon. Měli jsme doma vždycky jen samsungy. Teď mám galaxy s advance. Už mi nebaví jak se pořád kouše. Mám vyměněnou i základní desku na záruku, přehraný software v servisu, ale dělá to furt. Myslel jsem, že bych si koupil s3 neo. Ale napadlo mi, že bych možná opustil vody Samsungu, napadlo mi sony. Líbí se mi vzhledově. Nevíte jaký sony je srovnatelný jako ten s3 neo? A jak je kvalitní, poruchový? Nebo mám zůstat u toho neo? Děkuji M.

Problém je jinde,na značce až tak nezáleži. Android je žrout RAM,takže pokud je telefon nový,tak šlape i s 512 RAM,ale časem se zaneřádí a to jakákoliv značka a seká se. Soustřeď se na výběr přístroje s 2GB RAM a máš vystaráno. Jinak musíš často manuálně paměť mazat. Android není Win.

Druhou větu bych netvrdil s až takovou jistotou, Lumia 520 (ano, low-end) byla nezaseknutelná, bohužel po aktualizaci na WP 8.1 se seká jako průměrný Android, už jsem dokonce i vyndaval baterku. Stejně tak se laguje i iOS, nejnovější iPhony jsem měl v rukách na 5 minut, hodnotit můžu 5S a ten se dokázal pěkně sekat. Tvrdím, že na trhu není momentálně mobilní operační systém, který by pracoval bez zaváhání na v dnešní době reálně dostupném hardwaru, měl jsem v ruce všechno možné od Symbianu přes BB OS, iOS, WP, Android, všechno se to seká, jediný rozdíl je v četnosti záseků. Firefox jsem zatím osobně nezkoušel.
Ani 2 GB RAM nejsou záchrana, můj telefon je má, ale když nechci přijít o záruku, nechám si v telefonu původní ROM a ta má po startu volno 350 MB RAM. Čím víc paměti, tím víc kravin, které nikdo nikdy nepoužije, do ní výrobce naskládá. Troufám si tvrdit, že alespoň snaha výrobce o svižnost systému udělá víc, než naflákat do telefonu všechno nejlepší, nejrychlejší a vykašlat se na odladění systému, jako je to u mé Galaxy S4.

Udělat root telefonu, ten se bude lišit podle telefonu, Google určitě pomůže po vyhledání "název_telefonu root". Potom nainstalovat libovolnou aplikaci, která umí odstranit systémové aplikace, měl by fungovat System app remover, přes něj odinstalovat aplikace od T-Mobile. Případně nahrát oficiální ROM pro telefony z volného trhu, nebo úplně jinou alternativní.