Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výberom komponentov do PC (DDR3 vs DDR4)

Zdravím, potrebovala by som poradiť s výberom komponentov do PC, resp. mám vybrané 2 zostavy, jedna je s DDR3 ramkami a druhá s DDR4. Poradili by ste mi, či má zmysel ísť do DDR4 zostavy, alebo sa viac oplatí DDR3? PC chcem využívať v prvom rade na hry, streamovanie, natáčanie hier, v druhom rade na prácu s grafickými programami ako je napr. Adobe Photoshop, strih a úprava videa cez Adobe programy a Sony Vegas. Poprípade uvítala by som dáke rady ohľadom iných komponentov.

PS: Od AMD nechcem nič, mám s nimi veľmi zlé skúsenosti.....

DDR4 zostava:
Základná doska: MSI X99S GAMING 7
Procesor: Intel Core i7-5820K
Grafická karta: MSI GTX 970 GAMING 4G
RAM: Crucial 16GB KIT DDR4 2133MHz CL16 Single Ranked
Zdroj: Fortron Raider 750
SSD: Samsung 840 EVO Series Basic 120GB 7mm
HDD: Western Digital Blue 1000GB 64MB cache
Chladič na procesor: NOCTUA NH-D14 SE2011

CENA: 1 564€ (s PC skriňou a DVD mechanikou)

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ------------------------------------------

DDR3 zostava:
Základná doska: MSI Z97 GAMING 5
Procesor: Intel Core i7-4790K
Grafická karta: MSI GTX 970 GAMING 4G
RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black Series (alebo 2400MHz)
Zdroj: Fortron Raider 750
SSD: Samsung 840 EVO Series Basic 120GB 7mm
HDD: Western Digital Blue 1000GB 64MB cache
Chladič na procesor: NOCTUA NH-D15

CENA: 1 364€ (s PC skriňou a DVD mechanikou - rovnaké ako u DDR4)

Osobně bych Raider zakoupil za předpokladu, že co nejdříve vyměním špatné kondenzátory za kvalitní s vyšší kapacitou, čímž se i poníží zvlnění. Jelikož to ovšem leze jak do času a peněz, tak do ztráty záruky a je jednodušší koupit rovnou konkurenční zdroj s kvalitním osazením, moc se to většině kupujících nevyplatí. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vůli každého zájemce. Fakt, který jsem ke konci opomenul zkontrolovat, je pětiletá záruka, tudíž alespoň pět let zdroj vydrží, jinak výměna či náhrada, znáte to. Z toho důvodu jsem samozřejmě i (dodatečně) zvýšil hodnocení.

http://diit.cz/clanek/fortron-raider-550-w-ra550/h odnoceni-zaver-podekovani

Futróny nebrat.

Zbytek obou sestav je z mého pohledu pěkný, ale zbytečně předražený a za stejnou cenu se dají pořídit výkonnější stroje. DDR4 je IMHO zbytečnost - kupuješ primárně prémiový výrobek, který sebou nese vyšší cenu a rozdíl poznáš hlavně v počtu jader při renderingu, nikoli kvůli DDR3/4 (BTW ty frekvence pamětí jsou taky zcela mimo)

edit: "špatné zkušenosti s AMD" a podobné pohádky si prosím nech pro lidi s IQ tykve.

Porovnat DDR3 vs DDR4 nedokážu. Kromě toho, že by DDR4 měly běžět na vyšší frekvenci při stejnym nebo nižšim napětí o nich nic moc nevím. Ono je úplně jedno jestli budou mít ty RAMky frekvenci 1600 MHz nebo 2400 MHz, ve hrách bude rozdíl nula a v některejch testech tak 2%.

Jinak si myslim, že jsou oba ty počítače poskládaný dobře kromě zbytečně výkonnýho zdroje pochybný kvality. Myslim, že by klidně stačil i tenhle http://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/p rodukt?q-category-id=b90hu92agsge6a7susr6uch2ic&q- c-0-producer=s5ek7pl22g2fbf837ki2651udc4

U tý první sestavy možná 600-650 W.

Obě sestav sestavy budou funkční, ale naprosto nesmyslný zdroj, jak kvalitou tak předimenzováním je kaňka na sestavách = vhodný 550W Season G
(ani jedna i s přetaktem nebude mít větší spotřebu jak 400W)
Dále prťavý SSD také není to pravé = alespoň 240GB
A kterou, je na už tobě.

Ešte je tu jedna varianta ale do tej by som celkom nerada išla, preto sem píšem, možno ma presvedčíte :D

Základná doska: MSI 970 GAMING
Procesor: AMD FX-8350
Grafická karta: SAPPHIRE R9 290 VAPOR-X TRI-X BOOST
Zdroj: Seasonic S12G-750
RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red Series (alebo 32gb)
SSD: Samsung 840 EVO Series Basic 250GB 7mm
Chladič na procesor: NOCTUA NH-D15

CENA: 1 298€

S AMD grafikou (iným modelom) mám zlé skúsenosti - už je tretíkrát v reklamácii, pretože mi na nej preblikáva monitor poprípade úplne vypadne a zostane len 1 farba na monitore... S touto grafikou nemám skúsenosti, no obávam sa, že mi bude robiť to isté z toho dôvodu, že poznám ďalších dvoch ludí, ktorý mali rovnaký problém s AMD grafikami. Poprípade namiesto tejto AMD by som dala túto grafiku MSI GTX 970 GAMING 4G.

Taktiež som sa dočítala, že AMD procáky sa moc prehrievajú, no neviem, mám tam celkom slušný chladič, stačilo by to?

Jak jsem už napsal - AMD CPU nemá smysl, grafika je IMHO ok, ale to si může rozhodnou každý za sebe, zrovna teď se nvidia v tomto výkonovém spektru vyplatí. Jedna reklamace neznamená vůbec nic, stejně tak chcípají nvidie.

Co se "slušného chladiče" týká - je slušný, ale taky extrémně předražený. Podobný (netvrdím že navlas stejný) výkon má třeba Scythe Mugen Max a jeho cena je méně než poloviční a drtivé většině lidí bude bohatě stačit. http://www.cnews.cz/recenze/scythe-mugen-max-rozse ka-nielen-prvorodeneho-menovca-na-cimpr-campr/stra na/0/9

Těch 16/32GB RAM, to je taky slušný úlet.

edit: ale jsou to tvoje peníze. Mně přestalo bavit zbytečně utrácet za počítače asi před 20 lety..

Ae je daleko lepší než všechny ostatní podobné programy (vyjma těch úplně profi na úrovni tvorby hollywoodských trháků) stejně tak i Photoshop atd... Snad jen ta Premiere je trochu pozadu za Vegasem(který zase představuje něco mezi Premiere a After effects)... Nechápu jak si někdo může stěžovat na aplikace od Adobe - můžeme jim být jen vděční za programy jako Acrobat reader atd...

Tragické je leda tak Sony Vegas :))

Nojo, každý má svoji oblíbenou značku... ono by možná pomohlo nenadávat všemu do sraček ;-) hodně to vypovídá o inteligenci. O žádném "indezajnu" jsem neslyšel, ale pochybuju, že by to bylo něco lepšího než Ae - to bych o tom něco zaslechl.
Co máte proti 64bitovým programům?! A jako tím, že je to singlethreaded to má být výkonnější program? :-D

Když tak preferujete nvidiu tak by určitě pasovalo přečíst jsi recenze na gtx 970 MSI a asus možná se to týká všech výrobců. Ale hodně ty karty bžučí a pískají. Takže kdo ví jak to vůbec je.

http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/160231/pro dukt/6oj187j57shn9bjib1k1gf66p5/diskuse

http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/160231/pro dukt?q-c-1-f_2027483=sGeForce+GTX+970&q-c-0-f_2027 481=sNVIDIA&q-category-id=7edu87d26kgr5blkf3ig7o1p 93

Takže ono to je tak stejně na štěstí na co se narazí. Ono karty, které jsou taktované nejde očekávat že pojedou 20let. A je jasné, že se budou porouchat.

http://www.czc.cz/asus-strix-gtx970-dc2oc-4gd5/160 226/produkt?q-c-1-f_2027483=sGeForce+GTX+970&q-c-0 -f_2027481=sNVIDIA&q-category-id=7edu87d26kgr5blkf 3ig7o1p93

Tak tady je to jasné.http://www.cnews.cz/geforce-gtx-970-celi-problemu- u-znacne-casti-karet-pry-piskaji-civky

Tudíž pro mě by byla jasná volba amd, více topí ale zase klídek nic nebzučí. Každá karta má +-.

Já vím D.
Ale podle toho článku to nemusí slyšet ten pískot ve hrách, tedy kdy je to gpu využitá na 100%, ale to i tak asi jde slyšet jinak by jsi celkem dost lidí nestežovalo. Radši koupit dobrou a vyzkoušenou grafiku než jí sám doma testovat a objevovat závady jako nějaký detektiv.