Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parkování hlaviček u nového ntb

Zdravím, mám nový notebook Asus X550LN, u kterého sem si hned první den všimnul hlasitých cvakavých zvuků, které notebook vydává a jsou hlavně v tichém prostředí často až iritující. Pokud se načítá nějaká složka se soubory nebo cokoliv instaluji, cvakání přestane, určitě je to tedy parkován hlaviček pevného disku. Zkoušel sem již pár programů včetně QuietHDD, při nastavování hodnot AAM i APM na max. i na minimum nikdy nedošlo ke změně a cvakání stálé probíhalo ve velmi rychlém intervalu (zhruba jednou za sekundu). Psal jsem již na podporu obchodu, ve kterém jsem notebook koupil, kde mi napsali že je toto v pořádku, nicméně ať jim napíšu název hard disku a že mi tedy doporučí program, který to zlepší, nicméně je to už měsíc a neozvali se. CO dělat aby se HDD ztišil? Předem děkuji za ochotu. info o HDD z programu HD Tune -
HD Tune: ST1000LMST1000LM024 HN-M Information

Firmware version : 2BA30001
Serial number : S32XJ9BF314126
Capacity : 931.5 GB (~1000.2 GB)
Buffer size : 16384 KB
Standard : ATA/ATAPI-8 - SATA II
Supported mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
Current mode : UDMA Mode 7 (Ultra ATA/512)

S.M.A.R.T : yes
48-bit Address : yes
Read Look-Ahead : yes
Write Cache : yes
Host Protected Area : yes
Device Configuration Overlay : yes
Automatic Acoustic Management: yes
Power Management : yes
Advanced Power Management : yes
Power-up in Standby : yes
Security Mode : yes
Firmware Upgradable : yes

Nejede, anebo alespoň sem žádnou nenašel....Z podpory mi napsali toto - "Pevné disky na rozdíl od starších mají takovou fičurinku, kdy hlavičky neustále parkují (vesměs během pár sekund) aby se snížilo
riziko poškození při nárazu. Výměnou disku, celého notebooku nebo pořízení
nového notebooku klidně i jiné značky by jste si pravděpodobně vůbec
nepomohl, jelikož uvnitř bude opět nový disk s nastavenou touto funkcí.
Naštěstí jde vesměs tato hodnoty změnit (zvýšit) a tím cvakání potlačit.
Podívejte se mi na notebooku do správce zařízení na přesný model HDD popř.
ho opište z výše uvedeného programu HDTune a já Vám podle tohoto doporučím
a pošlu odkaz na vhodný program, který by měl problém vyřešit."

Jedine cvakanie co ti v notebooku moze vytvarat taky zvuk je bud Disk alebo chladenie.
Takze ak mas novy ten notebook tak ho zanes osobne na reklamaciu lebo cvakajuce zvuky nemaju byt.
Skus pocuvat odkial ten zvuk vychadza,,, a pocuvaj ci to pri starte systemu cvaka on alebo ten vetrak (chladenie).
Radsej nerozoberaj kedze to mas v zaruke..

možná nejde vúbec o problém disku, pravdepodobne jde o aktivitu Windows které provádi na pozadí, skenováni disku Defenderem, indexováni, a búh ví co ješte,

Windows má správce úloh, nacházi se tam i Monitor prostredku a ten má záložku "Disk ", jde tam videt s jakými soubory se manipuluje, kdo to delá, a lze se dopátrat i proč to delá, .... tedy občas

Windows od dob Visty nehorázne šmejdí po disku i když to nikdo po nem nechce, proč to delá ví jenom Microsoft, FBI a NSA, když disk není úplne tichý samozrejme je to slyšet

... :puff:

jedna technická - obrázky se vystavují na imageservery:
imgup.cz, screenshot.cz, imgupload.sk, jpeg.cz, imagehosting.cz, img24.eu, screenshot.cz, nahraj-obrazek.cz, nahraj.to, 2i.cz, youupload.org, photo.uloziste.com, postimage.org,

jestli ty zvuky dělá nějaký proces nebo parkování disku by možná napověděl ms process monitor

Usergamer, obrázok značí, že ti disk vyťažuje zbytočne moc programov a procesov po ustálení PC po reštarte. Okrem procesu "System" tam nemáš nič iné mať zobrazené aj pri spustenom Firefoxe pokiaľ nič neťaháš. (Otestoval som Monitor prostriedkov "grafy" na vyladenom OS W8/64 bit.).

CPU = 0-1%
Pamäť = 25%
Ostatné= 0%
Microcoft ani NSA či KGB-NKVD-ŠtB-MOSAD nikoho cestou Windows nešpehuje, ako tvrdí paranoická lúza naštepenej masy "opíc".

už ti tu někdo řekl, že jsi naprostý vůl a píšeš tu jen nesmysly?

tazatel:
lidi si pořizují cleanery a advancedy systemy cary právě proto, že už si předtím pc zahnojili odpadem. pokud není cvakání hlaviček od prvního dne po koupi, je to výsledek jejich instalatérství.
měl jsem tam nějaký dotaz na procmon, ale bez odezvy, tak nic.
taky údajných zobrazených procesů je nějak málo, chtělo by to aspoň nějaký process explorer, nebo mitec tmx, jakýsi přehled ukáže i ms autoruns.

pochyboval bych nad smyslem asusích indikátorů baterie a usb nabíjení, navždy bych vykopal placebo (advanced system care), zamyslel se nad zbytečností javy, zakázal běh všeho na pozadí od cyberlinku, asus web storage stejně nefunguje, vygooglil k čemu je dptpolicylpm, immersive control panel a thumbnail extraction.

ale tebe zajímá hlavně reálná aktivita procesů při práci s diskem, proto ten ms procmon.

No pisal si ze ti to cvaka v PRAVO DELO ? No tak tam sa presne nachadza Hardisk ! Takze podla mna mas neaky vadny kus disku alebo zle je tam nieco zapojene... A mimochodom samozrejme ze na podpore ti povedaly ze je to "normalni" to vravia vzdy aby ta ukludnily a nemusel si reklamovat tovar !

Oni to ještě obhajovali tím, že spousta lidí má notebooky ve kterých disk cvaka a že se klidně můžu podívat na net kolik lidí tam o tom píše že jim to vadí, tudíž že je to prostě normální a že výměna disku by to neřešila. Pak mi naslibovali že mi najdou software který to vyřeší a už se měsíc neozvali. Tak nevím, měl sem před tímhle Asusem Dell a HP a ani jeden tohle nedělal.... A cvakani zhruba každou sekundu, někdy i rychleji a tak nahlas? To sakra nemůže být normální, když pracuju např. v noci a je ticho tak to tiká snad stejně nahlas jak nástěnný hodiny! A musí to být disk, cvaka to vždy při bliknuti led kontrolky Hard disku.