Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při hrách se seká ntb

Zdravím,
vždy se mi sekne ntb při hře a to tím spůsobem, že obrazovka se změní mozaiku kostiček podobné barbvy (do zelena nebo do fialova) a zaačne k tomu vrčet zvuk. Někdy to znovu naskočí a někdy musím restartovat... Stavá se to u Mafie 2 (singleplay) a u World of Tanks, jednou se to stalo i u Cesara 4.
Ovladače grafiky jsou nejnovější a zde je můj stroj:Intel Core i5-2430M (2.4GHz); 8GB RAM (DDR3, 1.333GHz); grafika NVIDIA GeForce GT 540M (2GB); 750GB HDD (7200RPM); DVD±RW mechanika; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 2x USB 3.0, 1x USB/eSATA, kamera; operační systém Windows 7 Home Premium x64.

Nejspíše se přehřívá ta GT540M. Chtělo by to rozebrat, vyčistit chlazení a dát novou teplovodivou pastu. Ale i tak už může být pozdě (holt ekoteroristické bezolovnaté pájení a velké teploty grafických BGA čipů prostě k sobě nepatří).

Spíš ta ochrana nefunguje tak, jak by měla, měl by se snížit výkon jak CPU, tak GPU, aby se nepřehřívaly, ale bohužel to číňani prostě nějak slepili a blbne to přesně takto, jak popisuješ - seknutí celýho stroje (přehřátý CPU), rozpadání obrazu (přehřátá grafika).
Přestaň spekulovat, rozeber a vyčisti od prachu.