Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistá instalace Win 7 HP OEM na nový disk v NTB

Pěkný večer přeju,

prosím o radu, odchází mi v pět let starém noťasu HDD na kterém je předinstalován OEM Win 7 HP. Potřebuju ho vyměnit a nevím, jestli je to vůbec možné vzhledem k licenci systému.
Pokoušel jsem se hledat odpověď, přesto si tím nejsem stoprocentně jistý, proto se snažím k ní dostat zde. Kdybych použil správnou verzi BOOT DVD(můj dosavadní systém: 6.1.7601 SP1) z TÉTO stránky, zda-li by to bylo legitimní a funkční.

Předem děkuju za rady.

Skús HP podporu, či ti nedajú link rovno na recovery pre tvoj model.

Byl bych právě radši za čistou instalaci a jen nezbytné ovladače (bez zbytečného balastu okolo), které už mám postahované z webu výrobce.
Tu českou se mi zatím nepovedlo najít, ale na to by mohl být jen nějaký jazykový balíček hádám..?

Obojí je skutečnost, ale myslel jsem Home Premium. Možná je to lepší rozepisovat..

a jak dlouho hodlas ten NTB provozovat ?

Do doby, než dorazí pořízenej WD Black, což by mělo být do konce prac. týdne, a zajistění si funkční instalace Win.

Zálohováno už téměř mám. Disk se občas ozve, podle HD Sentinelu už je na 80%, ale selhal zatím jen jednou a to tak, že nenabootoval a parafráze: "HDD nebyl nalezen". Druhý den se vzpamatoval a běží doteď.

S notebooky HP mám takovou zkušenost, že pokud použijete na přeinstalaci originál DVD od HP, bude systém po nainstalování rovnou aktivován, protože instalátor pozná, že je to hardware od HP.
I tak není co ztratit.

Vl.

Myslíte vytvořené disky pro obnovu v HP Recovery Manageru? ..protože žádné médium jsem k noťasu nedostal. - Ano, ty jsem vytvořil, ale rád bych si vybral, co s ovladačů společně s Win7 instalovat a co ne, proto jsem hledal instalační soubory Windows.

Nicméně děkuju i Vám za tip!