Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde spustit linux

ahoj nainstaloval jsem na pocitaci kde mam dvd mechaniku linux suse 10.1 a bez problemu mi to tam jede. ale kdyz HDD dam do jineho pocitace ktery pouzivam tak napise NO OPERATING SYSTEM. vi nekdo jak to spravit? tusim to bude asi necim v biosu...

Nebyl v tom pocitaci, kde jsi instaloval, jeste druhy (tedy spise prvni) disk?
V tom pripade by totiz instalator nainstaloval zavadec (bootloader) na nej....

Instaluj na pocitaci, kde bude cilovy disk prvni disk stejne jako na pocitaci, kde pak chces, aby to behalo (mozna to bude chtit nejake presuny jumperu).

Jo, a jinak souhlasim s tim, ze nejlepe udelas, kdyz to budes rovnou instalovat tam, kde to ma bezet. Ja treba disky se systemem obcas prendam, ale musim pak par veci prenastavit, coz chvilku trva (a hlavne ty bys asi hnedtak neprisel na to kde a co).