Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi CPU v serveru a v PC

Ahoj.
Poprosím vás o vysvětlení.
Potřebuji si pronajmout výkonný server s dobrou konektivitou.
Narážím ale na jednu věc. Nejvýkonější serverové CPU v nabídce jsou většinou tyto http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E5- 2620+%40+2.00GHz&id=1214&cpuCount=2
Problém je, že nechápu-jak může DUAL CPU server mít pouze 12tisíc benchmark score pokud můj single core cpu má 9tisíc. Ten serverový CPU stojí jeden 11tisíc a v konfiguraci jsou tam dva.
Znamená to tedy, že single CPU má benchmark skóre pouze 6tisíc? S tímto benchmark skóre lze nakoupit CPU za 3tisíc korun.

Vysvětlíte mi prosím v čem jsou ty CPU v serverech lepší? Proč stojí tolik? A proč jsou tak nevýkonné podle benchmarků?

Potřebuji výkonný server...ale zatím jsem nenarazil na žádnou pecku... a váhám jestli si prostě pořídit druhý PC za 30tisíc nebo pronajmout server za třeba 6tisíc na měsíc s tím, že chci aby to bylo výkonné hodně.

PS: snažím se už několik týdnů zkontaktovat přímo s Poradnou abych si zaplatil jejich placené poradenství. Nikdo mi ale neodpovědel...

ten banchmark je dělaný na dual setupu kde je celkové skóre 12000 kdežto já na svém single CPU PC mám 9tisíc...přitom cena za procesor je o polovinu nižší v mém pc. Proto se ptám proč jsou v serverech Dual CPU v hodnotě 30tisíc a mají benchmark skóre jen 12000 dohromady když single CPU za 7tisíc dává 9tisíc benchmark skóre. Jen tomu nerozumím.