Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so zakladnou doskou ABIT-VL6

Dobry den,velmi pekne vas prosim o pomoc pri rieseni problemu. Ked zapnem pc,tak hned zacne piskat a piska az kym ho nevypnem. Logicky mi z toho vyplyva,ze zakladovka hlasi poruchu,ale neviem aku. Vacsina zakladoviek ma maly display,na ktorom vypise kod chyby,ale tato zakladovka ho nema a nemozem sa dopatrat aku chybu hlasi. Prosim poradte. Dakujem Monika

pozri na internete beep codes for award alebo ami bios,abit už dosť dlho neexistuje a v dobe,keď ešte vyrábal dosky sa prídavné displeje na error codes nepoužívali,takéto súvislé pípanie obvykle znamenalo problém s napájaním,ale v dobe existencie abitu mal award a american megatrend odlišnosti v beep codes,takže si treba pozrieť staršie veci podla typu výrobcu biosu,ktorý má konkrétna doska...dnes je award a ami jedna firma a chybové kody má rovnaké,takže už sa nedá podla toho plnohodnotne riadiť u starých dosiek....