Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde bootovani

Zdravim poradnu..

Prosim Vas,kvuli vypaneni zakladovky,kterou jsm vymenil,mi nechce bootvat z HDD...nebo nevim co se deje...
Totiz,nainstaloval jsem Win7 HP 64bit,po restartu mi ale nic nenabehne...I kdyz jsem v BIOSu zadal,ze ma bootovat z HDD tak nic nenabehne...Nevite nekdo kde delam chybu?
Zakladovka Asus H61M-F
CPU Intel Pentium G2030
RAM Corsair XMS3
HDD WD Caviar Blue 500GB...

Muze to byt tim,ze HDD je SATA2 a deska je uz s SATA3?

SATA2 je plne kompatibilné so SATA3,v tom chyba nebude,to nieje ako SATA1 a kompatibilita so SATA2/3,skôr môže byť problém,v tom,že prípojné káble SATA sú velmi citlivé na akékolvek nečistoty na konektoroch,na prílišné ohýbanie,stačí mikroskopická trhlinka na príliš ohnutom kábli a nevysvetlitelné problémy sú na svete,ďalší problém a to je obvykle problém niektorých revízií Asus dosiek je to,že pokial systémový disk nieje strčený do SATA portu č.1,tak sa doska tvári,že nevie nájsť disk so systémom a tvrdohlavo ho ignoruje a nevie s ním nabehnúť,problém môže byť aj ochrana biosu pred náhodným prepisom,pokial sa zostavuje nový počítač,alebo pridáva nový hardware,musí byť táto ochrana buď jednorazovo,alevo trvalo vypnutá počas inštalácie nového hardwaru a musí dôjst k aktualizácii ESCD/NVRAM údajov-pozri manuál,či takúto ochranu doska má,pokial ano,vypni ju na chvílu po skompletizovaní celého počítača a nechaj aktualizovať údaje,pokial to úspešne nabehne,zapni ju až po úspešnom štarte a nabehnutí inštalovaného systému