Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na "lehci" Photoshop

Dobry den,

Shanim pro kamaradku NTB na jednoduchy photoshop.Proste aby byl co nejlepsi do 11 000 korun.
Je to jen na to a samozrejme internet atd.

Program je Photoshop CS5 a nevim jak moc je/neni narocny proto se ptam tady.

Dekuji za rady
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Notebook není PC sestava a Photoshop není jednoduchý. (karel)

Koupíš SW za bratru 22 tisíc a nevíš jaké má HW nároky? To jsi buď milionář nebo kaskadér. Není nic jednoduššího než se podívat do manuálu, který jsi s Photoshopem dostal. Tam jsou nároky na HW včetně kompatibilních grafických karet podrobně popsány. Nároky PS CS5, CS6 a CC jsou pro práce, jaké si dovolím předpokládat že budou provozovány, zhruba totožné.

Nemachruj, cílem dotazu je řešit hardware a ne software. Takhle můžeš vyvolat úplně zbytečnej flamewar. Nikdo učený z nebe nespadl. Mimochodem pokud je dotyčná studentkou, pak může mít legální Photoshop v rámci školní licence úplně zdarma nebo za zlomek ceny normální licence - u CS3 to bývalo tuším okolo 1500,-Kč.

Jenže Marku, tzv. "lehčí photoshop" se dá realizovat i jinými nástroji, které není třeba krást (protože jsou zdarma) a tzv. školní licence slouží jen a pouze pro školní výuku..

Držím se zásady, že right tools at right place je to nejlepší. A PS je v tomto případě jednoznačný kanon na vrabce.