Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Interní SPDIF kabel kompatibilní s GeForce GTX 260

Zdravím,

nedávno jsem řešil nefunkční přenos zvuku z PC do TV přes HDMI. Zjistil jsem, že moje GK GeForce GTX 260 potřebuje pro příjem zvuku propojení se základní deskou (Gigabyte GA-P35-DS4) interním SPDIF kabelem. Zde je ale problém, protože potřebný kabel nemám. Grafiku mám koupenou použitou od kamaráda, kabel v krabici od GK není a silně pochybuju, že by ten kabel ještě někde doma vyštrachal ten kamarád. Jiný kamarád mi dal svůj SPDIF kabel, který měl přibalen k základní desce, tento kabel však sedí pouze na základní desku, druhá koncovka není kompatibilní se vstupem GK (na první pohled to kompatibilně vypadalo, ale přece jen to není ta potřebná koncovka). Co jsem se díval na internetu, tak se mi potřebný typ kabelu nikde v nabídce najít nepodařilo. Nenašel by se tu někdo, kdo by věděl, kde by se takový kabel dal sehnat? Myslíte, že bych takový kabel dokázal vypátrat přes nějaký běžný obchod s PC komponenty, nejlépe tak v Brně? Díky.

mini a mikro prevedenie dvojpinového konektoru má k dispozícii každý slušnejší obchod s el.súčiastkami,dotyčné kábliky sa objavujú aj v obchodoch s pc komponentami,alebo v obchodoch,ktoré robia komisionálny prrdaj pc komponentov,skús prípadne inzeráty etc....

ideálne by bolo zájsť si do predjne pc komponentov a pýtať si rovno spdif káblik pre staršie nvidia karty,škoda že si tento problém nemal pred trištvrte rokom,vtedy som sa zbavil posledných kusov,bol by som Ti určite jeden kus poslal,ale ako už fungujú Murphyho pravidlá v praxi,pokial niečo schovávaš a máš,nikdy to nikto potrebovať nebude,ale akonáhle to dáš preč,alebo to vyhodíš,okamžite to bude niekto potrebovať....teraz ,keď to niekto potrebuje,už to nemám....

Jo, budu to tak muset vyzkoušet. Díky za pomoc, snad nějakej časem seženu. Zkusím se zeptat toho kamaráda, co mi GK prodal, jestli by to někde doma třeba ještě nevyštrachal, ale momentálně je v zahraničí a vrátí se až v sobotu. Když nic, zkusím ty prodejny PC komponentů. Celkově mám s tím propojením TV s PC pech. Nejdřív jsem dostal vadnej HDMI kabel, když jsem ho vyreklamoval, tak jsem zjistil, že grafika nedostává zvuk a tak jsem sháněl SPDIF kabel a když jsem dneska konečně jeden sehnal, tak jsem zjistil, že nepasuje. Už fakt nevím, co by mě mohlo potkat dalšího - snad jen závada na reprácích, ty jsou taky nový a neozkoušený. :D

pokial máš nejakého kamaráta,čo robí,alebo pozná niekoho v nokia servise,tak tam by si mohol taký kábel zohnať tiež,nebude to síce "originál s-pdif kábel",ale rovnaké dvojpinové konektory sa používajú na servisnú kontrolu a diagnostiku dosiek v nokia telefonoch,tie majú taký istý mini konektor a u tej grafickej karty ide len o prepojenie tých dvoch pinov s dvoma pinmi na zvukovke,nieje to nič špeciálne.......