Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový chladič CPU, nefunguje monitor.

Zdravím, nechci dál pokračovat ve vláknu, co se rozjelo včera, jelikož už začalo být značně nepřehledné.

Takže včera jsem zkusil nainstalovat Gelid Sol. Tranquillo rev. 3. Po instalaci se rozběhly větráky, ale monitor zůstal bez signálu. Ještě jsem to pak zkusil jednou celé vyndat, dát méně pasty, ale opět nic. Pak jsem to udělal naposled, kdy jsem už použil starý původní chladič, a najednou monitor fungoval. A teď kde je tedy ten problém. Dnes to jdu zkusit znovu, i když bych byl velmi nerad, abych pak nasadil původní a nakonec to nenaběhlo ani s ním. Nějaké doporučení jak to tedy udělat správně? :D. Já jsem si ověřil snad vše, že dělám, tak jak mám. Ty podložky tam být musí aby nedošlo k přímému kontaktu desky s kovem. Jinak jak moc to mám utáhnout? Ono to docela váží a když to postavím, tak bych nerad aby to spadlo, a navíc je potřeba aby to tlačilo na ten procesor, včera jsem to dle mého dělal akorát, ptž když jsem se podíval, tak pasta byla dobře roznesená všude po CPU a chladič pevně držel. Hlavně se v tom nechci zbytečně furt vrtat. Zvlášť když nejde o úplně rychlý proces. Zabere mi to tak půl hodiny, a abych pak zase dával starý chladič, a zase čistil procesor, to snad tomu procesoru nemůže ani dělat dobře :/. Každopádně to jdu zkusit, a když nic nenaběhne tak alespoň popíšu, a popřípadě nafotím, jak to mám. Ještě dotaz ohledně statické el.. Jak nejlépe dělat bezpečně s deskou? Mám si vzít nějaké rukavice nebo něco takového, nebo to není třeba a šance, že to nějak statickou el. zničím je malá? Včera jsem to dělal normálně bez nějakých rukavic nebo tak. Díky.

Montoval jsem pc nekolikrát a nikdy nic se nestalo. Je potřeba když vytahuješ komponenty z pc je dávad na nevodivý podklad. Jinak mě napadá, že asi dochází k deformaci desky a proto pc nejede. Jinak fakt už nevím. Hod sem fotky jak je ten chladič nainstalovaný.

Ještě jsem to pak zkusil jednou celé vyndat, dát méně pasty

- A kolik ji tam davas proboha svatého, pasta je jen tepelny vodic a nic nechladi, zbavuje vzduchovych bublin mezi CPU a chladicem, aplikuj co nejmeni vrstvu, treba za pomoci naké karty, nebo popripade dodane lopaticky. (hlavne to vse dokola tou pastou neumaz)

Jinak jak moc to mám utáhnout

- Tak aby jsi neutahoval na silu.
Pri montazi hlavne davej pozor na sloty ram a mikro spoje na zakladni desce a podobne, muze a bude to mit fatalni dopad. Nic nedelej nasilim.

No tak jsem to dal do kupy, a nefunguje monitor, ale nahrál jsem video prvního spuštění a něco je špatně :/. Nahraju fotky a video a postnu to. Pc se v tom videu asi 3x resetuje než se rozjede a když se rozjede, tak udělá nějaký hodně špatný zvuk. Který se mi zdá jde z mechaniky, ale to mi přijde divné. Jinak dávám bobek pasty jen malinkej, lidi psaly, že to je naprosto v pohodě.

ef814c46 tady jsou fotky video nahraju na yutube a snad na to nějak přijdem, nebo zas budu muset vyměńovat a dávat původní chladič ://

prosím pomozte mi s tím, kdybyste měli jakýkoliv nápad nebo tak, co bych měl udělat :/. Snad víc napoví to video, vůbec nevim, co to bylo za zvuk, ale asi nevěstí nic dobrého, ale nechápu tedy, že s původním chladičem to jde :/.

Je to stejné, jako v původním vláknu - špatná montáž. Jako pesimista jsem napsal, že tisíce lidí tento chladič namontovalo bez problémů, pak logicky plyne, že manuál je v pořádku, chladič a jeho konstrukce také, takže pokud pominu, že snad přítlačná destička není řádné izolovaná, pak to jsou lemtavé ručičky montážníka.
Co se týče sil potřebných k přitažení, pak, soudruzi, jedině přiměřeně, že? Vícevrstvé PCB jaksi není flák oceli. A starý zámečník by vám pověděl, že šrouby/matky se přitahují křížem a rovnoměrně.
Nebylo by na čase k tomu přizvat někoho manuálně zručného?

Pozn.: Na to podivném videu to vypadá na zkrat.

Čemu jste nerozuměl na mém požadavku, aby jste nereagoval na mé dotazy? Tady má někdo o kolečko méně, že? Samozřejmě sem křížem dotahoval, neřídil jsem se pouze manuálem, ale i instalací několika lidí z internetu, takže myslím, že to dokážu sám. Ale děkuji, že už nebudete odpovídat.

Ne každý může být manuálně zručný, horší je si to nepřiznat a nesmyslně se pokoušet o nedosažitelné.
Pokud se vám moje odpovědi nelíbí, pak je nečtěte. Že se vám nelíbí neznamená, že v nich není pravda a je nutné založit další zbytečné vlákno.
Rada je: Pozvat k tomu někoho manuálně zručného. A nemějte strach, tohle je můj poslední příspěvek, nehodlám s někým, jako jste vy, ztrácet zbytečně čas, když je to stejně marnost nad marnost v kombinaci s opravdu nakrveným tzv. "zdravým" tzv. "sebevědomím".

Děkuji, že už nebudete k vláknům, které založím, nic přispívat. Protože vy jste asi všeználek, ale nevíte nic. Povrchně tu vše komentujete, ale vaše příspěvky jsou na jedno brdo a mohu je shrnout dvěma slovy "nic užitečného". Jste totiž člověk na této poradně zbytečný. Akorát se do všech navážet, to by vám šlo. Hlavně, že já si mám něco přiznat. To víte že ano. ;)

Tak jen pro info, prý byla chyba v tom chladiči od Gelidu. Nevím konkrétně co, ale je to prý tak :D. Každopádně mám teď ten Cooler Master hyper 212 evo a jsem spokojen. Teploty jsou nyní při maximální zátěži po 40 minutách 62 stupňů při 750 RPM, takže pohoda.

Dobry den,
mel jsem naprosto stejny problem.
Montoval jsem desku GB s chipsetem Z97 + Core i5 4670K. S gelidem ani ranu, s boxovanym chladicem jel v poho.
Tuto stejnou sestavu jsem stavel po ctvrte , vzdy predtim vse jelo dobre.
Toto jsem nekolikrat sundal a nasadil, ovsem bez vysledku. Neco na to gelidu je spatne. Testnul jsem ho na mem AM3+ s PHENOM II 6jadro a jelo to v poho.
Pote jsem ho nasadil do jineho pc se socketem 1150 a nejel. Tudis mintazni sada pro intel desky neni v poradku.
Zkusim reklamovat.

S pozdravem Hornet99

Tak přeji hodně štěstí :). Oni mi ani neřekli, co bylo špatně. Poslal jsem to na reklamaci a oni mi poslali peníze s tím, že tam byla "nějaká" chyba. :/. Každopádně s tím Cooler Master hyper to jede parádně, takže jsem vážně šťastnej, že jsem si tim Gelidem neodvařil MOBO nebo CPU.

Tak nevím pc(LGA 1156) nechtěl najed, ale po instalaci boxu to samé, až tak na po 4 se rozjel. Ale nemám jak ho propojit z TV,monitorem, tak nevím co se na obrazovce děje. Až se mě podaří sehnat kabel DVI-DVI,nebo DVI-HDMI co bude fungovat (mám jeden doma, dodnes se mě nepodařilo vidět přes něj obraz!!!) tak udělám test s Gelidem po druhé.