Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru

Zdravím,

mám procesor i5-2500 a objednal jsem si novou grafiku gtx 980. Procesor ještě sice není úplná máčka, ale říkal jsem si, že by takovou grafiku mohl brzdil. Zvažoval jsem v blízké době koupit nový procesor. Zaujala mě výkonem i7-4790k, ale to bych musel koupit i novou základovku, takže by se cena značně navýšila. Teď ale známý prodává i7-2600k, která by měla (pokud se nepletu) padnout do mého socketu. Nemá výkon jako dnešní i7, tak si říkám, jestli ji vzít a nebo by to byla zbytečná investice.

Předem díky za názor.

Není tak výkonná, ale i tak je výkonnější než I5. Grafiku by to zrychlilo, ael pokud by ti zůstala ta I5, tak to nebude o moc pomalejší než s tou I7. jak chceš. Já bych to třeba koupil. Hlavní výhodou nejen ve hrách by byl rychlejší internet, rchlejší start aplikací a víc FPS ve hrách, ve všech hrát by se to zvedlo asi o 6-7 FPS. Já měl I5, potom koupil I7 a hry byly plynulejší.

i7-2600K není ve hrách nijak výrazně rychlejší než i5-2500. V případě přetaktování už ale ten rozdíl bude výraznější, ale i tak jde stále hlavně o grafickou kartu.
Rychlejší internet sotva, oba mají takový výkon, že uživatel nepozná rozdíl.
Rychlejší start aplikací už vůbec ne, to je záležitost hlavně disku.