Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WD blue vs WD black vs WD red

Takže po tom co mě umřel jeden z dvou WD blue 1TB
přemýšlím,zda-li bych si nedoplatil po reklamaci a nevzal něco jako:

WD black:
http://www.alza.cz/western-digital-black-3000gb-64 mb-cache-d2170979.htm

WD red:
http://www.alza.cz/western-digital-red-3000gb-64mb -cache-d342212.htm

několik z Vás,tuším ''sambiolik'' a další mě doporučovali WD black,krom 5leté záruky je sice hlučnější starší verze slyším od kamaráda z mikrofonu ze skype :-D

Jaký bude rychlostní/kvalitní rozdíl proti WD blue 1TB WD10EZEX ? Má to význam ?

ačkoli tu firmu nemám rád, vzal bych něco od seagate.
wd disky nám umírají náhodně, i poměrně nové. vypadá to, že od těch záplav furt nejsou v kondici a cpou na trh i nižší jakost. procento reklamací, které ukazuje třeba czc tak sice nevypadá, ale moje zkušenost s wd je "nic moc".

tvůj vysněný 3tb disk je co - systémový?
black disky jsou předražené, jen trochu rychlejší.
red jsou pomalejší disky do nas úložišť, nevhodné pro systém, provoz 24h.

lední brtník,

díky moc za dlouhé psaní

(Ano disk má být systémový,druhý WD blue 1TB jsem použil na zálohy ze starých HDD)ten první jde na reklamaci jako nový s cca 12hod. času...

ano vysvěný disk má být 2-3TB a systémový (to nejdůležitější budu zálohovat na ten druhý WD blue 1TB a posléze na DVD)z WD green 4TB jsem upustil takovou kapacitu nevyužiji....
ano black disky jsou dost předražené,proto mě zaujala ta sleva....

Máš nějaký dobrý TIP na ten seagate ?

mif,

zda-li máš pravdu že RED je ---> něco mezi blue vs black tak je to jasná volba :)

data. //takže vezmu tento co doporučuješ na systém: http://www.czc.cz/wd-red-2tb/111718/produkt?q-cate gory-id=dg2hccc5p8j5l97476cua6enb3&q-c-2-f_2025516 =d3.5&q-c-3-f_2025059=r2000-2999&q-c-1-f_2025538=s Intern%C3%AD&q-c-0-producer=s59qrjt6qsicspbgibotbb b40rf

Velociraptor je mimo finanční možnosti potřeboval bych 1TB - 2 TB verzi