Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak poznat root android

Dobry den
jde se nějak poznat jestli je telefon rootnuty zkoušel jsem jen android terminal a přikaz su což nefunguje
ja totiž dal přeinstalovat přes org software mobil jen mě zajma jestli ten root tam bude i po přeinstalaci nebo zmizi a musim root udělat znova

Děkuji za pomoc

root a instalace jine rom nema zase az tak moc spolecneho, pro instalaci neoficialni rom je hlavne potreba alternativni recovery (twrp nebo cwm, nejcasteji). Muzete mit klidne alternativni recovery a system bez "roota". Vice viz forum.xda-developers.com - najit si svoji znacku a model, a pouzit tu bouli co mate na krku. Nejspis tam najdete navody a postupy vcetne odkazu na stazeni vseho potrebneho.