Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook s Intel Celeron M 450, nebo Intel Core 2 Duo T5500 ?

Dobrý den přeji. Mám k Vám dotaz. Syn si chce koupit notebook Dell Latitude D520. Může si ho nakonfigurovat, ale chtěli bychom poradit zda s procesorem: Intel Celeron M 450 (2.00GHz) 533 MHz FSB with 1.0 MB L2 cache with Intel GMA 950 graphics,
nebo: Intel Core 2 Duo processor T5500 (1.66GHz, 667MHz) with 2.0 MB L2 cache Intel GMA 950 graphics.
Rozdíl v ceně je 3600.-Kč.
Bude to využívat na multimédia, prezentace, běžná kancelářská činnost a možná nějaká hra, kterou umožní grafická karta. (Intel Graphics Media Accelerator 950)
Můžete nám kvalifikovaně poradit? Na ten Dell bude mít 30% slevu.
Je nám jasné, že Intel Core 2 bude lepší, ale na to co potřebuje možná bude stačit Celeron.
Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Pokud těch 3600,- máte, nerozmýšlel bych se ani chvilku a volil Code 2 Duo. Rozdíl ve výkonu je velmi velký.
Celeron = nižší výdrž baterie, vyšší zahřívání (neumí regulovat frekvenci podle požadovaného výkonu), je to jen jedno jádro ve srovnání s Core 2 Duo (2 jádra)