Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak se stát programátorem?

Zdarvím lidi na tomto fóru. Jsem studen střední školy, ale nejvíce mě zajímají počítače a chtěl bych co nejvíce o nich a na nich umět. Nevíte kde je někde v ČR škola na zaměření počítačů a programování. A jaké programovací jazyky zvolit na samostudium.

Dobrý programátor mimo jiné musí být samostatný a umět vyhledávat... ;-)

Než jsi položil dotaz, zkusil jsi použít služeb nějakého vyhledávače? Seznam škol, na kterých se vyučují počítače, bys tam myslím určitě našel. A jaký jazyk na samostudium? Podle toho, co chceš programovat. Nejdřív by ses spíš měl stejně naučit obecnou syntaxi, jednotlivé pojmy, atd. K tomu ti klidně bude stačit nějaký free Pascal.

ja by som ti poradil, ak uz rozmyslal o strednej skole s takymto zameranim a nemas s PC nejake hlbsie skusenosti (nemyslim hry a pod), navstevovat poradna.net alebo aj ine poradne a citat a citat. co ta zaujme, za tym sa pozri na nete, precitaj si clanky. aby si mal prehlad. a potom si presne stanov, co to chces vlastne programovat a potom sa tu direkt spytaj, ktory jazyk je na to najvhodnejsi :-) (kazdy jedinec tu bude preferovat ten svoj oblubeny :-D)

ak ta bavi programovanie, tak sa pusti do knihy Mistrovstvi v C++, kde je obsiahnuty aj jazyk C, tak si zbytocne nemusis kupovat dve knihy. po zvladnuti(nezvladnuti) tejto tematiky ti bude jasne ci chces alebo nechces programovat a potom sa rozhodni v ktorom odvetvi chces programovat. mam take motto, ze dobry programator sa pozna podla toho nie kolko programovacich jazykov ovlada, ale ako vie efektivne pisat algoritmy.

Asi bych také zkusil nějaké seriózní vyšetření formou psychotestů.

Je obecně známo, že podle vlastností mozkových hemisfér se lidé v zásadě dělí na dvě skupiny, technicky nadané a takříkajíc humanitně orientované. Ti první nemají problémy s logikou, prostorovou orientací, matematikou atp., proto si myslím, že by měli být k programování způsobilejší.

Já sám bohužel patřím do třetí skupiny, kterou speciálně kvůli mně museli psychologové vytvořit: technický antitalent bez múzického nadání.