Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc bootuje pouze z hdd

Zdravim, dneska se mi dostal do rukou pc, je to starej smejd ale chtel bych ho zprovoznit aspon na net a filmy. Nejakej athlon procak, 2 gb ram ddr1, deska myslim ze MSI, no a mam k tomu hdd na kterym je nejakej linux kterej se nechce spustit a je tam nejaka utilita na vyber OS myslim ze gnu grund nebo tak nejak , ale to by mi bylo tak nejakej jedno hlavni problem je ze pc ne a ne bootovat flashky ami cd, udelal jsem si bootovaci flashku i cd , ale proste nic to nedela v biosu mam nastaveny poradi bootovacich jednotek podle toho jestli chci boot z cd neb flashdisku ale to my vzdycky napises at vlozim disk se systemem... pritom je mam (odzkouseno na jinem pc) uz nevim co mam delat.. procet jsem hromadu vlaken ale nikde sem nenasel reseni tohohle problemu. Diky za rady pripadne muzu natocit co to dela.

Je možné, že je deska, co se zařízení pro BOOT týká vybíravá. Ono USB HDD není zcela totéž, co USB FLASH. Nějakou chybu BOOTu z USB (pro IOMega disk) opravovala ješte verze BIOSu 1.6, ale je otázka, zda by to řešilo tvůj problém.
Teoreticky by jsi mohl zkusti změnit flash z "Removable" na "Fixed Disk", ale je tam i určité riziko znefunkčnění FLASHky.
watch