Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký externí disk

Chystám se na nákup 1 TB, 2,5" ex. disku. Uvažuju o některém s těchto tří (v pořadí zájmu):

http://www.tsbohemia.cz/wd-elements-portable-1tb-w dbuzg0010bbk-eesn_d163941.html
http://www.tsbohemia.cz/verbatim-store-n-go-1tb-ce rny_d147580.html
http://www.tsbohemia.cz/transcend-storejet-25m3-1t b_d147511.html

Dlouhou dobu u mě vyhrával právě ten třetí (podobný mám), ale nějakou dobu pozoruju ceny a jeho cena v jednu chvíli stoupla o 100 kč (teď je to asi 70 kč) a tím si to u mě rozházeli. Pak jsem uvažoval o Verbatimce a nakonec to u mě vyhrál WD (první v seznamu), jeho cena posl. dobou klesla a navíc je TOP 1.
Chtěl bych znát vaše názory. Je li WD dobrá volba, nebo mám vzít Verbatimku, nebo třeba úplně jinou značku,....
Děkuji za každou reakci

Ten WD bych určitě nebral (má na 100% nativní USB elektroniku, takže ho v případě problémů nezapojíš přímo do PC, ani ho nemůžeš dát do náhradního boxu). Ten Verbatim by možná mohl být standardní SATA disk v boxu, ale zaručit ti to nemůžu. Osobně všem doporučuji koupit BOX a DISK samostatně.

Těch Verbatimů jsem pár prodal, zatím se neupekl ani jeden. WD Elementy jsou s integrovaným USB portem přímo na disku - takže nebrat. Transcendy neznám. Hlavně se širokým obloukem vyhni čemukoliv Adata. To jsou všecko šity jak vyšité ]:). Pravdu má ovšem výše Ferokulda: kup disk a nějaký plechový boxík zvlášť.

mám ADATA 500 GB superior sh93 červenej a až na to, že nejde provést kontrola disku nebo defragmentace zatím šlape... musím zaklepat.. velmi dobře.. přenášen velmi často i několikrát denně, jízdy na kole, s nákupem v batohu atd. atd. u něj si cením konektoru, naopak novej Transcend 2GB jako zatím ok, ale do toho konektoru (měl i můj 500 GB Verbatim) se trefit není zrovna lehké a jen čekám, kdy si ten plíšek zkřivím tak, že to nepoběží vůbec.. je ale pravda, že na některé modely či série ADATA jsem někde četl vlnu kritiky..

Je li WD dobrá volba, nebo mám vzít Verbatimku, nebo třeba úplně jinou značku,....

hlavne sa musíš trafiť....a zobrať si ten ktorý má SATA-USB prevodník, a nie nejaký šmejd z integrovaním USB!

lebo tak za mesiac(možno menej) sem zavítaš znova s problémom...."nechce mi načítať môj exteny HDD" ....:-D

"WD Elementy jsou s integrovaným USB portem přímo na disku - takže nebrat"
Snažím se, ale této větě vážně nerozumím. Snad každej ex disk má integrovanej usb port."Rozhraní: USB 3.0 (5Gb/s)"-Tato info je u všech! Dodaný kabel se z jedné strany připojí do disku a z druhé strany do usb portu v PC ne? Já mám ten transced (třetí uvedený) akorát je usb 2.0 a jen 320 gb (už se samože neprodává). Kabel je zakončen dvěma usb přípojkamy, kde ta druhá funguje jako přídavné napájení
Úplně stejně jako např u tohoto boxu:
http://aukro.cz/box-pro-externi-hdd-2-5-usb-sata-d o-500-gb-i4714899266.html

V prvych pociatkoch existencie 2,5" externych diskov, bola situacia nasledovna:
vo vnutry boxu (krabicky) bol klasicky notebookovy disk s rozhranim SATA, alebo (starsie) PATA (IDE).
Krabicka-box obsahovala prevodnik SATA / USB, alebo PATA / USB.

Takyto disk sa dal vybrat a zapojit do stolneho PC alebo notebooku ako plnohodnotny disk.
V pripade poruchy elektroniky prevodniku ATA-USB sa dali bez problemov data zachranit.

Kurvicky vyrobcovia prisli na to, ako to "odsvindlit" a usetrit na nakladoch.
Takze ziadny plnohodnotny 2,5" disk SATA + prevodnik SATA - USB, ale disk rovno s "interface" (rozhranim) USB.

Preto ta veta:

WD Elementy jsou s integrovaným USB portem přímo na disku

Takze krabicka (box) je len plastovy obal (pre istotu tazko rozoberatelny) bez elektroniky.

Ale ide, ked ho vytiahnes z tej krabicky tak bude mat na sebe sata port, pripadne ide port ak je to starsi kus, akurat ze ten WD elements ma na sebe na tvrdo priamo usb, nema ziadny sata ani iny port okrem toho usb ktorym by si ho mohol pripojit do pc v pripade potreby.

"ale přece žádný ex disk nejde do pc zapojit jako plnohodnotný disk ale jen dodaným kabelem do usb portu"
Tazko sa bavit, ked necitas predosle odpovede.

Pokial Ti disk funguje, si stastny clovek. Ked budes mat pruser, tak si na toto vlakno spomenes.

ale přece žádný ex disk nejde do pc zapojit jako plnohodnotný disk

ja neviem či ti to pomaly myslí, alebo si robíš srandu....

já mám doma 2(už)interné pevné disky, ktoré som v obchode kúpil ako externé....po cca 2 mesiacoch my začali blbnúť.

urval som plast..mal som šťastie..a pod krytom som našiel SATA/USB prevodník, ten som dal preč a mal som len SATA na výstupe...takže tým pádom aj "plne funkčný interný disk", ktorý dodnes používam bez problémov ....:puff:

Ježiš myslel jsem že jsem včera poslal dotaz a teď vidím že tady nic není. Šlo o to že přece nebudu kuchat Ex disk kterej je třeba ještě v záruce a i kdyby nebyl nemusí být pokaženy zrovna to rozhraní a rozkuchání by k ničemu nebylo a disk+ data= popelnice
Chtěl jsem se zeptat na tuto kombinaci

http://www.tsbohemia.cz/wd-blue-1tb-wd10jpvx-_d171 130.html
+
http://www.tsbohemia.cz/raidsonic-icy-box-ib-231st u3-g_d188524.html

Nejsou ta rámečky někak drahy, na to že je to taková ptákovina? Ale přece nekoupím usb 2.0!
Tento:

http://www.tsbohemia.cz/wd-red-nas-1tb-wd10jfcx-_d 179014.html

se liší jen velikostí vyrov. paměti, nevím sice jak je důležitá,ale nezdá se mi dobry kvůli tomu vyhazovat o tolik víc
A tento:

http://www.tsbohemia.cz/seagate-laptop-sshd-1tb-se d_d198485.html

Od ostatních se kromě Bruntálně vysoké ceny liší právě tou o dost větší vyrov. pamětí a ostatní jsou typ disku: "HDD", ten segate je "SSHD", takže nevím. Cena on+ rámešek by byla o 1000 kč vyšší než u toho externího a to fakt není málo!
Děkuji za reakce

Ten první disk plně postačuje.
Výhoda tohoto řešení je v tom, že pokud ti odejde USB, tak pošleš na reklamaci jen ten BOX a HDD s daty ti zůstane. V případě, kdy koupíš komplet, tak při poruše máš dvě možnosti.
1. rozebrat to = ztráta záruky, přičemž nemáš jistotu, že disk který je uvnitř bude použitelný
2. poslat to i s daty na reklamaci
Jinak rozhodně nenechávat důležitá data jen na externím HDD.