Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s inštaláciou Win7 z Linuxu

Dobrý deň,
mám problém s bootovaním inštalačky Win7 z DVD.Kúpil som NB Ntb Acer Aspire E1-731G-20204G50Mnii, kde je predinštalovaný Linux a aj po zmene priority bootovania mi stále nechce nabootovať z mechaniky ani z USB.Je tam nainštalovaná aj utilita GNU GRUB do ktorej ma to vždy hodí, ale nemôžem sa pohnúť ďalej.Skúšal som aj iné systémové disky, ale bez výsledku..Jednoducho mi vôbec nejde nabootovať z ničoho iného ako z HDD. Pomôžte mi prosím.

Ďakujem

Acer zajisté stejnou, nebo podobnou HW konfiguraci prodává rovnou s nainstalovaným redmondským os. Problém není ani v Grubu, což je POUZE zavaděč, nebo nějaké linuxové distribuce, která je zavedena a spuštěna právě zavaděčem. Problém je buď v médiu, nebo v neschopnosti zvolit správnou sekvenci bootování z dostupných míst v BIOSu.
Někomu to dejte.

Nič nefunguje...Dokonca som skúšal dávať do mechaniky aj originál Win7 z obchodu a robí to stále to isté...Poradie bootovania nastavené správne /na 1.mieste DVD, na 2.mieste USB atď./ a aj tak bez výsledku...Začínam uvažovať nad tým, či je funkčná DVD mechanika...???

takže v biose - cez F2 pri starte, nastaviť normalne bootovanie, nie to linuxove, tam je taka priblbla položka, hneď prva v menu boot. Potom uz nacita bootovacie dvd z mechaniky.
cez dvd potom zrušiť particie disku, nanovo naformatovat, a windows nainstalujes.