Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi router s VPN

Hledám nějakej hardwarovej wifi router, kterej by podporoval připojení do vnitřní sítě pomocí VPN. Bohužel se to blbě googlí, páč je spousta routerů, u kerejch je parametr VPN, ale ono to podporuje jen VPN PassThrough apod. Nevíte o něčem spolehlivém, co bych mohl použít?

Tak sem to šecko pročetl a mám jasno. Snad nebude jeho nastavení nad mé síly. Přecijen to nejni tak user friendly jak ty levný domácí routery.

Jen se ujistim, páč to nejni v návodu, VPN se tam konfiguruje jak? Někde se zapne VPN server, nastaví se uživ. jména a hesla a funguje? Nebo je tam třeba něco doinstalovat příp se to konfiguruje pomocí nějakých složitějších scriptů?

Předpokládal sem, že by mělo být všechno zapojeno právě do toho switche (případně do dvou switchů, pokud by jeden neměl dostatek ethernet portů), takže hvězdicová topologie. Jedná se o běžnou kancelář, je to určeno primárně na web a emaily, žádné velké datové toky se nekonají.

no, na 28 PC bych se už plácl přes kapsu a řešil to normálním business switchem.

Pokud chceš hodně šetřit: tp-link-tl-sf1048
Pokud chceš gigabit a management (plus VLANy): tp-link-tl-sl2452web (nejlepší poměr cena/výkon)
Pokud chceš kvalitní značku a PoE (přesto, že to je její lowend): cisco-srw2048

edit: ty TP-linky jsou generické switche, podobné si nechají vyrábět další čínské značky (liší se to jen logem). Mám je otestované, fungují celkem spolehlivě, životnost počítej cca 5 let. Pak tomu asi vytečou kondíky (dá se to levně opravit)

ne, nechápeš to špatně. Ten druhý má jen 2x gbit, jinak stovkové porty.

Kdybys chtěl plně gigabitový router, tak za rozumnou cenu je tento SMC: smc-smc8150l2

edit: ale jak jsi psal že žádné velké toky se nekonají, tak bych zůstal u toho tplinku s 2xgbit porty. IMHO to bude stačit, navíc když koupíš Mikrotik (doporučuju výkonově nejvyšší model RB951), tak ten má gigabitové porty (takže jich budeš mít celkem 4 ks)