Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový "herní" Acer. Proč je tak levný?

Vybírám nový výkonný NTB. Zaujala mě mj. i tato novinka

http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-edi tion-d2168104.htm

Když to srovnám třeba s výbavou tohoto NTB, který stojí o 15 tisíc víc:

http://www.alza.cz/msi-gs70-2pe-060cz-stealth-pro- d616904.htm

Nejde mi do hlavy, proč je tak levný. Chápu, že ta grafika, co tam je, je trochu méně výkonná, ale ten cenový rozdíl je obrovský.

Taky mě varuje průměrné hodnocení a doporučení jen 66 % zákazníků. A nakonec i zn. Acer se netěší nejlepší pověsti (ať už oprávněně či neoprávněně). Kde je háček? Šli byste do takového stroje, nebo byste si připlatili za to MSI? Které má ovšem taky své mouchy...

Chápu, že ta grafika, co tam je, je trochu méně výkonná, ale ten cenový rozdíl je obrovský. Taky mě varuje průměrné hodnocení a doporučení jen 66 % zákazníků. A nakonec i zn. Acer se netěší nejlepší pověsti (ať už oprávněně či neoprávněně).

Jsi si odpovedel sam ne. :-)

Njn. Ale to může být do jisté míry předsudek. Navíc třeba u toho MSI se taky opakují příspěvky o přehřívání a hlučnosti, zatímco u Aceru nic takového zmíněno není. Ale nechce se mi zdát, že by jen "značka" a lepší grafika dělaly takový rozdíl v ceně. Prostě si chci nějaký výkonný NTB koupit a ta cena mi zamotala hlavu. Ale zase na tom nechci zbytečně škudlit. Tak nevím. I tak díky za poznámku "ruce pryč". Určitě mě ovlivní.

A jak píše kolega níže.
Není to herní notebook. Při náročnějších hrách bude zřejmě tuhnout nebo se extrémně podtaktovávat.

V důsledku toho stejně nepůjde využít grafika, kterou obsahuje naplno.

Kdybych si kupoval notebook já, tak si koupím něco od HP. Asi s integrovanou grafikou za 25% ceny.
Ale moje preference jsou asi jinde.

Ach jo !!!

Navíc třeba u toho MSI se taky opakují příspěvky o přehřívání a hlučnosti, zatímco u Aceru nic takového zmíněno není.

Tak si to pročti ! Hlavně ty negativa z praktických zkušeností:
http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-edi tion-d2168104.htm#recenze

Acer je prostě Acer a starého psa novým kouskům nenaučíš.

Takže ode mě naposled:
http://pc.poradna.net/a/view/944245-herny-notebook -je-mytus

Mě je to jedno. Ten, kdo se spálí nebudu já.
Rodiče zjevně vydělávají dost ;-)

Jediný důvod, proč zatím není u tohoto ntb plno negativ je, že je to nový model a lidi na něho ještě nestihli nadávat.

J. Právě. To jsou právě ty "mouchy" u MSI. Ale vzhledem k tomu, že nepařím 24/7 a potřebuji i něco, co se dá při troše dobré vůle přenést, tak je to prostě o kompromisech, no. Třeba naivně spoléhám, že mi pomůže chladící podložka. Nevím :-) Ale je jasné, že pokud by se mi upekl ten za 30, tak mě to bude mrzet míň.