Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení větráčku

Ahoj, dotaz můžu použít větráky ze zdrojů na chlazení case? je to z mrtvejch zdrojů vylouplý fany jde mi o to jestli je můžu píchnout na třípin na MB... teoreticky by to problém být neměl běží taky na 12 V jako třípin a ten třetí vodič (žlutý) by měl být jen regulace otáček + nějaký infa o rychlosti atd takže bez toho se obejdu. Díky moc za poznatky a rady.

S tím se počítá :-) stavím si jen malé zařízení pracující v přenosném kufříku - nic výkonného v podstatě na vstupu do toho naláduju program na bázi linuxového kódu a účinek bude takový že to bude elektronicky spínat jednotlivé obvody napájené vnějším zdrojem napětí 80 V 55A - jde o ohňostrojné odpalovací zařízení, spíš jen potřebuju uchladit trochu tepla vzniklého na RAMkách a CPU a odvádět ho mimo kufr přestože je mi jasné že ty větráky budou při nejmenším hlučet a životnost nebude dlouhá bohatě mi to stačí nepotřebuji nějaké 120mm vrtule stačí mi dva až tři větráčky 40mm a nemám možnost to nbapájet molexem a na desce jsou jen trojpiny ale stejně neočekávám nějakou regulaci otáček atp takže by mi tohle řešení dost vyhovovalo