Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klepající harddisk

Zdravím, nevíte v čem může být problém? Mám disk 1,5 TB, který používám na zálohování. Doteď fungoval bez problému, naposled sem na něj zálohoval před půl rokem, od té doby ležel v šuplíku. Teď sem na něj chtěl zase zálohovat, a jak sem ho připojil tak začal klepat a nenaběhnul.
Kdyby se to stalo v provozu tak bych to pochopil že dosloužil, ale jak se může porouchat když jen leží půl roku bez použití? Setkali ste se s tím už někdy?

to je běžné, že se na poruchu přijde během dalšího zapojení. Disk mohl umřít už při posledním zapnutí, porucha se projeví až při dalším pokusu o zprovoznění.

Samozřejmě doporučuju zkontrolovat kabely a zejména napájení (včetně dimenzování zdroje)

Aha tak díky, a kdybych měl zdroj s nedostatečným výkonem, tak to může způsobit i takovéhle poruchy? Já sem vždycky myslel, že když je zdroj přetížený tak by se měl vypnout?
Mám 350 W, není to nic moc ale počítač se mi nikdy samovolně nevypínal.