Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr tabletu pro internet a čtení - co třeba Lenovo Yoga?

Prosím zkušené o konzultaci při výběru tabletu. Požadavky:

* kvalitní displej (aby neunavoval oči)
* přístup na net přes Wi-Fi i přes SIMkartu mobilního operátora
* pro vyřízení emailů, čtení článků, nalezení informací, prohlížení obrázků
* aby se dobře držel - i vleže v posteli ;-)
* možnost připojení USB flash-disku (i přes kabel)
* možnost nahrání a čtení e-knih
* aby uměl zobrazit běžné přílohy v emailech (PDF, DOC, XLS)
* zobrazení klávesnice = možnost přepnutí na české QWERTZ
* snadné ovládání "pro blbé" ;-)

* možnost připojení externí myši (není podmínka)
* tablet není primárně určen pro práci kromě příležitostného vyřízení pracovních emailů (na práci mám klasický notebook s numerickou klávesnicí a speciálním SW)
* tablet nebude užíván pro hry náročné na grafiku
* operační systém? nejspíš Android (od Apple jiné zařízení nemám a tablety s Windows jsou zbytečně drahé)

Uvažuji o Lenovo Yoga Tablet 10 . Ráda si však nechám poradit - s tablety mám jen minimální zkušenosti a téměř se v nich nevyznám. Děkuji předem za každý názor! :-)

Tak to je jedna z mála sekal se jak prase, nutný restarty dlouho načítal net výbava taky nic moc na hry bída a stál 5500 ,vyměnil jsem za Acer co stál 3500 a nemůže se s ním absolutně rovnat ten akorát nemá sim slot což nepotřebuju takže zamě je to předraženej klump a podle recenzí na forech jsem nebyl sám.

Za ty peníze je to podle mého názoru dobrá volba. Vedle dlouhé výdrže baterie je příjemný i "stojánek". Dobře se drží i v ruce. Je pravda že se tablet občas sekne. Chce to průběžně odstraňovat odložené aplikace. Má slot pro mini SIM kartu. Pro čtení emailů teď používám jen tablet. Čtení je okamžité. Aplikace Kingsoft Office přečte docx/xlsx/pptx. Nové dokumenty se dají pomoci této aplikace i vytvářet. Není to ale moc pohodlné. Pdf čtu pomoci PDF Reader. Jen pro info od pondělka běží na tomto tabletu pro účastníky UPC stremovaná TV (app Horizon GO).

- Osobnē zustávam u IPad AIR, Ipad AIR 2 mē nepresvēdčil a nenabízí mic nového jako muj dosavadní.
- Velmi kvalitní audio video, vydrz baterie, obsahuje veskeré aplikace které potrebuji.
+ Lehky, úzky a má kovovou konstrukci

Platformy na bázy Android, nevím, nesedí a nelíbí se mi.

Yoga mi rukama neprosla, mam-li se drzet jen recenzí, má jít o kvalitní kousek....

- Me co nejvic na Windows tablete, vadilo, bylo ze virtualni klavesnice zabrala polovinu displeje a pri delsim textu nebo psani se spatne orientovalo, nebo dany text byl zakryt.
- Jestli nekdo z vas, mel ten samy problém, byl bych rad, kdyby jste se rozdelili o naké reseni.

Já ho chci takýýýýýýýý

Nedivím se Ti ;-) Zatím jsem s ním velmi spokojená, mohu doporučit :-) Umí všechno, co jsem potřebovala. Ovládání mi připadá snadné, přestože s tablety jsem dosud měla téměř nulové zkušenosti. Tady však nemám problém cokoliv najít či nastavit.