Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj koupit?

Zdravím, přemýšlím že budu kupovat nový výkonný zdroj, mohli byste mi poradit podle čeho vybírat?
Jako celkem laik vybírám podle poměru nejvyšší výkon/nejnižší cena, můj počítač sice moc nežere ale chtěl bych ho mít naddimenzovaný aby stačil i do budoucna.
Poradíte na co si dát pozor? Které značky jsou špatné a které dobré? Slyšel sem akorát o značce Seasonic že patří k nejlepším. Jaké další značky byste doporučili?
Cenový limit sem si nějak přesně nestanovil, ale řekněme do 3000 Kč a výkon ideálně 800 W.

Vybirat zasadne podle toho jaky mas pocitac, protozepokud nemas nejake delo za 50.000,- a vic se dvema highend grafikama, tak opravdu nechapu proc tam chces strkat 800W?

Co se tyka znacky, tak ti poradim: Seasonic.

Tak sestavu mám takovouhle:
procesor: intel i5-3570K (4jádro)
grafika: zatím žádná ale časem plánuju výkonnou
2x IDE+SATA karta
1x karta s paralelním a sériovými porty
4x harddisk
1x DVD-RW
do budoucna možná SCSI karta

Ale chci mít nějákou rezervu, doufám že když pořídím výkonnější zdroj tak spotřeba proudu díky tomu nějak výrazně nestoupne. A taky doufám že zdroj mi zůstane i do příštího počítače..

Ne spotreba proudu vyrazne nestoupne, zvlast pokud koupis nejakej lepsi Seasonic, nebot maji dobrou ucinnost i pri mensi zatezi nez je nominalni.

Vidim to tak na 600W, vic si myslim, ze potrebovat nebudes i s hodne vykonou GK.

(Toho experta co radi Fortron a Corsair neber vazne, z obojiho se mi zveda tlak , kdyz vidim, ze to nekdo doporucuje.)

OT: tak mě při současné neveselé situaci s kvalitou zdrojů napadá, zda se neblíží doba, kdy bude potřeba pořizovat zdroje dva a narvat je "nějak do SLI" :-/

Je to smutné; ani za velké peníze (pokud jsi ochoten platit) neseženeš opravdovou kvalitu.