Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s výběrem monitoru - nízká únava očí

Do 12000 Kč max. Ale raději bych něco za (menší) polovinu, kdyby to šlo :-/
Zároveň prosím kdyby někdo měl komentář k flicker-free a flicker-safe technologii z osobní zkušeností.
Původně jsem uvažoval o tomhle kousku: http://www.czc.cz/aoc-p2460pxq-led-monitor-24/1545 78/produkt
ale váhám.
Hlavní činnost četba textu, weby.. občas i jiné činnosti, hry ne.
Děkuji všem za pomoc.

tvé technologie neznám, jen obecně k monitoru:
hlídej si jas, ať není nikdy přejasený (černá nesmí svítit). kontrast libovolně nahoru.
nepoužívej bílé pozadí oken, to je hodně namáhavé na oči. bohužel je to na webech posledních 10 let módní trend, lidstvo bude slepé jak troky.

neblikajuce podsvietenie ma snad len eizo lg a benq, ktori si vymysleli tie tvoje 2 nazvy (ktore IMHO znamenaju to iste).
Este som nepocul ze by blikajuce LED niekomu vadili, ja osobne nastavujem jas na 10% apod a nemam s tym potom moc problem.
Ale ked myslis ze to vadi tak si kup neblikajuci (bude to na tom modeli jasne napisane, ak neni tak to pouziva normalne PWM), a zatial to asi bude len u vyssie menovanych znaciek

já si nic ještě nemyslím, já se teprve právě ptám jaké s tím jsou zkušenosti.. s ledkami mám zatím nic moc zkušenosti, obojí jsou to sice starší zařízení netbook a monitor 22" LG z doby několik let zpět..

co to je "nic moc zkusenosti"? Blika vsetko (hlavne CRT co si si pochvaloval), nielen ledky. Blikanie nesposobuje zle zkusenosti. Ked mas problem s ocami tak to moze byt aj len nastavenym prilis silnym jasom v tme v miestnosti. Normalne je mat nastaveny slaby jas a mat v miestnosti svetlo (je to nutne ak nechces pri tom slepnut).
Ked chces mat istotu tak jedine ked si kupis neblikajuci tak budes mat istotu ci tvoje problemy su blikanim alebo nie.

P.S> a notebooky su uplne nahovno nie preto ze tam su LED ale preto ze tie extra mega tenke notebookove panely su proste vzdy nahovno (katastrofalne pozorovacie uhly a vsetky vlastnosti, vysoke rozlisenie na malej ploche = prtave pismena, atd). Ak mozes vyhybaj sa notebooku.

používej velikost fontú primerenou Tvému zraku, obrovské rozlišení, múže nekdy a jak si všímam často, značit také šílene malé písmo, user proste neumí nastavení zmenit, no kdo by to čekal že ano ?

pokud na to máš a LED podsvícení ti vadí, takových lidí se nejak vynorilo jak pozoruji, prej lze u drahších modelú objednat podsvícení klasické, trubicemi, také mne osobne, jejich svetlo mi pripadá méne unavujíci oči než Ty blé LED-ky, no co, LED jsou laciné, tak budou všude

... :puff:

já bohužel jsem u pc tak často, že mě vadí všechno :-) nejhorší co jsem kdy zažil byl dell v jedné zahraniční knihovně (kdoví co tam dell do svých plastů zasunul, když šlo o veřejnou zakázku..), z toho se mi dělalo autobusové nevolno, měl jsem i EIZO a překvapivě i to bylo špatné, svého času jsem si naopak pochvaloval samsunga CRT a u notebooků jsem nedal dopustit na obraz sony xblacků... a teď je zase období, kdy mě žádný obraz netěší..

Tak evidentne nejake problemy asi mas, inac by si nedaval taky dotaz. Ten problem moze byt aj rozmazanie alebo farebne okraje ktore mozno ani nevnimas, skusit treba vsetko, ak nejake problemy mas (neviem jake mas problemy), aj ked sa ti pismena mozu zdat ostre, ostre su jedine bez akychkolvek vyhladzovani (budu potom kockovate ale ostre, ne rozmazane)

Este jake mas osvetlenie miestnosti? Ak mas usporku tak ta blika, alebo neonka blika. Alebo lacne sracky LED cinske blikaju (neblikaju kvalitne dimmable drahe led ziarovky - to vidno pri vypinani ked ma dosvit tak ma vyhladene napajanie. Napr. moja led ziarovka za 30eciek ma dosvit asi pol sekundy, ta urcite neblika :).
Neblika este obycajna ziarovka alebo halogenova stolna lampa, skus pouzit to, alebo kvalitnu LED ziarovku drahu, ale podla mna tvoj problem neni blikanie ale skor jas alebo rozmazavanie alebo podobne.

P.S. ked chces kupovat novy monitor a mas problemy s ocami a nevies cim to je, tak radsej kupuj nejaky ten flicker free/safe, aby si mal proste istotu ze ti nic neblika, inac nezistis ze co je tvoj problem.

Místnost mám dobře osvětlenou, klasickou žárovkou, na to si potrpím. Díky všem za rady a tipy kudy dál zkoumat. Flicker-free možná tedy zkusím, spíše jsem měl obavy, aby to nebyly jen nějaké marketingové taháky bez reálné funkčnosti.