Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co všechno budu potřebovat k nahrávání pořadů z O2 TV v notebooku?

Dobrý den,

řeším problém, jak zprovoznit nahrávání pořadů z O2 TV (nikoliv O2 TV GO) do notebooku.

Bylo mi řečeno, že pro správné používání této služby potřebuju settop box a televizi. Ale já televizi nemám a ani nechci, a navíc se na pořady chci dívat ne v časech, kdy se vysílají, ale jindy, takže si je chci nahrávat. Potřebuji tedy nějak propojit settop box s notebookem a pořady si nějak nahrávat.

Můžete mi,prosím, někdo nastínit, co je potřeba dokoupit za vybavení a jak to pak celé dělat?

Předem děkuji za rady

Petr

jak jsi došel k presvedčení že lze jednoduše nahrávat digitálni stream pro jednoduché lidíčky nazvaný jako O2 TV ? Digitálni prenos má jednu obrovitou výhodu pro společnost která toto TV "vysílani" provozuje, je velice prosté ho účinne šifrovat, taková malá schválnost pro Ty co neradi platí a rádi by se koukali.

To jiné mozky premýšleli jak to udelat aby to nešlo jednoduše nahrávat, prípadne aby to vúbec nešlo.

A pak je tu ješte ono HDMI. Standard HDMI byl filištinsky navrhován s ohledem maximálnich možnosti realizovat pripadne restrikce vyplývajíci s DRM, tá skratka DRM má neco ohledem autorských práv.

Jsi ješte nepobadal že na bežném trhu není v prodeji témer žádne záznamové zarízení pro video, které by používalo HDMI jako vstup ?

Píšu témer, protože neco se najde www.hdtvsupply.com

... :puff:

Dobrý den,
pokud si chceš program nahrát a softwarové vybavení ti to neumožňuje tak by to mělo jít analogově do dalšího zařízení a to tak že vytahneš z PC obraz a zvuk samostatně a nahraješ si to například pomocí DVD recordéru a pak už si stím může v podstatě dělat co chceš. Problém je ten že ta nahrávka bude závislá na skutečné délce programu. V počítači musíš mít vhodnou grafickou kartu která má TV výstup. Zvuk samozřejmě není problém. To je nejednoduší řešení které můžeš použít, pokud teda dostaneš obraz PC ven dokonce se to dá i naprogramovat, když necháš počitač zaplej a na recordérů si zvolíš patřičnej vstup a na stavíš si čas a datum záznamu.

Analog v době HD vysílání (k čemuž O2TV primárně slouží)? To je jako jezdit Nürburgring na koloběžce - jde to, ale smysl se ztrácí.

Osobně jsem zvolil cestu HDMI splitter a k tomu Avermedia Game Capture II HD. Dá se to omezeně i programovat, uložené video je standardní a dá se velmi jednoduše a bezztrátově sestříhat v Mačetě. Není to sice komfort klasického VCR, ale na záznam věcí které chci vidět/uchovat je to optimální. Bohužel VCR služba od O2 je taková nemastná neslaná a v praxi skoro nepoužitelná, s výjimkou možnosti pozdějšího přehrání.

Hele chlapi, tohle je najaky na mne moc slozity, nemohli byste mi to nekdo, prosim, udelat? Fakt za to tad zaplatim a nebudu smlouvat, ale nejsem moc fanda do IT, a taky asi budu objevovat uz davno objevene ...

Proto nesnasim takovato radoby super zarizeni pro koncove uzivatele. No vsak to nahrava, ale prehrat to umi jen ono samo, pripadne si zaplatit videopujcnovnu on demand. Sbohem doby klasickych videi. Vyrobci nikdy nenabidnou uzivatelske zarizeni, ale pri dostatecne sikovnosti stale existuje pozemni a satelitni digitalni vysilani, ktere se da rozebrat do pocitacove site a tam zpracovat. Akorat si to clovek musi zbastlit sam (viz me clanky). Lituju ty, kteri jsou odkazani ciste na komercni reseni.

Ahoj, tak jsem se do toho ještě trochu ponořil a už se taky lituju ... Předpokládám, že hdcp ochrana tam bude, nahrávání přes analog taky není jisté, že bude fungovat, dokonce i tam prý jsou možné nějaké ochrany a navíc kvalita je sporná, uživatelské recenze u různých nahrávátek ukazují, že silně kolísá mezi jednotlivými uživateli.

Takže jsem v pytli :-(

Takže, settop box je to tento

http://www.o2.cz/osobni/modemy-a-data/313747-evo4_ t.html?tab=details

pro začátek bych k nahrávání skrze analog použil toto

http://www.alza.cz/aver-tv-dvd-ezmaker-7-d238584.h tm

a pokud by to fungovalo, tak bych zkusil toto, což by mělo umět přepínat kanály na settopboxu a časové nahrávání

http://www.ebay.com/itm/New-AverMedia-C283S-HD-EzR ecorder-Plus-1080i-Set-top-Box-Free-Ship-/12127893 1895?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3cc9a3b7

Myslíte, že toto je rozumný plán, nebo to mám zkusit jinak?

Ked to ma analogovy vystup (pisu tam AV kabel RCA) tak najprv kup akykolvek analogovy nahravac za par euro, link som ti daval uz minule vyssie (//edit: alebo ano ten prvy aver link v tvojom prispevku)

Ten druhy aver HD je ti k hovnu ptz nemas component signal, a viasat stejne neni v HD takze ten obycajny analog bude asi aj stacit :) A prepinat kanaly to urcite nevie.

Takže pánové, asi jsem něco pohnojil, neřekl jsem, že tu o2 tv ještě nemám a teprve mi jí budou zapojovat (ve čtvrtek), a jak mi poradili zde http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38114-J ak-spravne-nahravat-z-o2-iptv , tak lepší je nahrávat z DVB-S. O tom ale nevím vůbec nic, tak nemohl byste někdo o tom moudře promluvit? Jestli by třeba nebylo lepší si pořídit to, a na o2 tv hodit boba.

A jako malý bonus jsem v rámci základního výzkumu narazil na www.grabuj.cz , což umožňuje pohodlné nahrávání a stahování několika základních programů, takže komu jejich nabídka programů stačí (a taky "jenom" pal kvalita), tak to je asi ideální řešení ...

DVB-T je jednodušší, protože DVB-S je šifrované. U pozemního vysílání je možné nahrávat digitálně (bez konverze na analog) v podstatě všechny programy v daném transpondéru (na přijímači - tv kartě - lze mít v jednom okamžiku naladěný jen jeden transpondér). DVB-S je složitější, je to šifrované. Ale zase zpravidla transpondéry bývají šírší, obsahují víc kanálů.