Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MB / RAM .. podpora,upgrade

Zdravím vás. Potrebujem radu ohľadom MB. Momentálne mám P5KSE ktorá podporuje "Dual-channel DDR2 1066/800/667 MHz".
Mám dve RAMky, jedna je 1GB 333Mhz , druhá je 2GB 400Mhz.
CPU-Z píše že mám iba 333Mhz priepustnosť.

1. Existuje nejaká možnosť využiť naplno tú 2GB ramku ? Alebo ten program iba vypisuje hovadiny a v skutočnosti mám 400Mhz,či sa stretávam s tzv. Bottleneck problémom ?
2. Tie MHz 1066/800/667 znamená jedna RAMka, alebo obe frekvencie sčítané ? Poprípadne oplatí sa mi to pretaktovať cez BIOS ? Prepáčte keď píšem nejakú hovadinu, moc sa do toho ešte nevyznám.
3. Mám Q9300 CPU, oplatí sa mi kupovať 775 Socket ktorý podporuje DDR3 ?

333MHz = "DDR2 RAM 667"
CPU-Z ti to pise spravne, rychlejsia 400 je spomalena na 333 ptz mas tam aj 333 modul.
Neoplati sa ti kupovat nic, mozes to nechat tak. Idealne by bolo samozrejme mat namiesto toho 1GB modulu 2GB modul presne stejny jak tam uz je ten druhy, a do spravnych slotov pre dualchannel vid navod k doske, neni to jedno.